Kapinių lankymas – geriausia vykti viešuoju transportu

Visų šventųjų dieną ir per Vėlines – sklandus artimųjų kapų lankymas ir kuo mažiau nepatogumų: toks kapinių priežiūros, transporto specialistų bei policijos tikslas. Artėjant lapkričio 1-ajai Klaipėdos mero iniciatyva vykusiame pasitarime specialistai bei policijos pareigūnai konstatavo, jog suvaldyti žmonių srautus yra pasirengta.

Klaipėdos miesto savivaldybė lapkričio 1 ir 2 dienomis keičia eismo organizavimo tvarką Joniškės ir Lėbartų kapinių zonoje. Siekiant išvengti transporto spūsčių, lankytojų transporto priemonės nukreipiamos ratu – eismas organizuojamas viena kryptimi. Tai neliečia maršrutinio transporto, tad taupantiems laiką siūloma naudotis būtent juo. Autobusai kursuos kas 5 – 7 min. ir priveš arčiausiai kapinių.

Ankstesniais metais vykdytų stebėjimų metu buvo nustatyta, kad lapkričio 1 dieną miesto autobusais per vieną valandą į Lėbartų kapines ir atgal pervežama apie 1800 keleivių. Pervežti tokiam kiekiui žmonių prireikia apie 600 lengvųjų automobilių, kurie, sustatyti į vieną eilę, užimtų daugiau nei 3,5 kilometro ilgio ruožą. Autobusams stovėjimo vietos nereikalingos, tad jie keleivius gali išleisti arčiausiai tikslo ir nereikės toli eiti pėstute.

Vyksiantiems automobiliais siūloma vadovautis laikinaisiais kelio ženklais, situaciją stebės policijos pareigūnai.

Automobilių vairuotojai, važiuojantys į Joniškės kapines iš pietinės miesto dalies, turėtų važiuoti Vilniaus plentu, Klaipėdos – Palangos keliu, Klemiškės arba Liepų gatve į Joniškės gatvę, važiuojantys į Joniškės kapines iš šiaurinės miesto dalies, turėtų važiuoti Liepų gatve ir sukti į Joniškės gatvę.

Individualių transporto priemonių eismas Joniškės gatve iš Mokyklos gatvės pusės bus draudžiamas. Šia kryptimi judės tik visuomeninis transportas.

Taip pat, siekiant išvengti transporto grūsčių, bus ribojamas individualaus transporto eismas nuo Rimkų viaduko Lėbartų kapinių link. Automobilių vairuotojai, vadovaudamiesi laikinaisiais kelio ženklais, į Lėbartų kapines galės nuvažiuoti pro Kiškėnus, Dovilus, Šernus, Rimkus, Šilutės keliu.

Automobiliais arčiau prie kapinių bus leidžiama privažiuoti tik neįgaliesiems.

Keisis ir į įvažiavimo į pačias kapines tvarka. Spalio 31 d. ir lapkričio 1 d. į kapines įvažiuoti nuo 8 val. iki 11 val. bus leidžiama tik neįgaliesiems, turintiems pažymėjimus, o spalio 31 d. bus įleidžiamos ir laidotuvių procesijos bei laidojimo paslaugas teikiantys fiziniai ir juridiniai asmenys. Švenčių dienomis kapaviečių statymo, rekonstravimo, remonto darbai nerekomenduojami.

Kaip ir kasmet, prie kapinių vyks prekyba gėlėmis. Joniškės kapinėse gėlės bus pardavinėjamos ties pagrindiniu įvažiavimu – leidimus išduoda Savivaldybės administracijos Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyrius, Lėbartų kapinėse – trijose aikštelėse, leidimus išduoda Senasis turgus.

Jeigu nebus šalnų, į kapines ir toliau bus tiekiamas vanduo.

Artėjant lapkričio pirmajai kapinėse dažniau nei įprasta vykdomi valymo, tvarkymo darbai, išvežamos atliekos. Spalio 31 ir Lapkričio 1-ąją, siekiant užtikrinti tvarką, tačiau neapsunkinti eismo, atliekos bus vežamos rytais – nuo 6 iki 9 val. Lankytojų patogumui kapinėse taip pat bus pastatyta daugiau biotualetų.

Kapinių prižiūrėtojai prašo lankant artimųjų, draugų, pažįstamų kapus, laikytis rimties ir pagarbos, nesivesti į kapines gyvūnų, kapaviečių tvarkymo atliekas dėti į tam skirtas vietas.

kitos naujienos.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.