Pasaulinės turizmo dienos proga – nemokami pažintiniai renginiai

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras kviečia visus klaipėdiečius daugiau sužinoti apie savo miestą, jo istoriją ir kultūrą. Visi Pasaulinės turizmo dienos renginiai ir ekskursijos – nemokami!

Kasmet rugsėjo 27-ąją minima Pasaulinė turizmo diena. Ši data patvirtinta Pasaulinės turizmo organizacijos. Manoma, kad ši diena – tinkamiausias laikas švęsti: šiauriniame pusrutulyje antroje rugsėjo pusėje baigiasi turistinio sezono įkarštis, tuo tarpu pietiniame jis tik prasideda.

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras tęsia ilgametę ir populiarią tradiciją Turizmo dienos proga miestiečius kviesti į pažintines ekskursijas ir renginius. Nemokami renginiai ir ekskursijos vyks tris dienas.

Rugsėjo 27 d. (trečiadienis)

11.00 - 12.00 Ekskursija vaikams „Klaipėdos legendos“.

12:00 - 13:00 Ekskursija „Pažinkime savo miestą“

15.00 - 16.30 Ekskursija „Klaipėda - karalių miestas“.

16.00 - 18.00 Klaipėdos turizmo specialistus arbatėlei kviečia Klaipėdos universiteto botanikos sodas (Kretingos g. 92).

17.00 - 18.00Ekskursija į Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios bokštą (Rumpiškės g. 6).

17.30 - 19.00 Ekskursija „Meilės istorijos Klaipėdoje“.

17.30 - 19.00 Ekskursija laivu „Mano mylimas uostamiestis“.

Rugsėjo 27 d. startuoja Šokio teatras„PADI DAPI Fish“unikalus, šokį, istoriją ir archeologiją apjungęs, šokio ir istorinio vyksmo spektaklis „Neužšąlantys namai“. Jūsų laukia aktorių balsais prabilusi koklinė krosnis ir miesto atmintis.

Pasirodymų laikai:

Rugsėjo 27 d. 18.30 ir 19.30 val.

Rugsėjo 30 d. 20.00

Spalio 1 d. 12.30

Vieta: Buvusi Šv. Jono bažnyčios vieta, Turgaus g. 24, Klaipėda

Rugsėjo 28 d. (ketvirtadienis)

17.30 - 19.00 Ekskursija „Klaipėdos bauhauzas ir jugendas“.

Rugsėjo 29 d. (penktadienis)

17.15 - 18.30 Ekskursija „Kas įdomaus Smiltynėje?“.

Šią vasarą Smiltynėje atidaryta nauja orientavimosi trasa – visi pageidaujantys rugsėjo 27 d. apsilankę Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centre (Turgaus g. 7) gaus orientavimosi trasų žemėlapį, o pirmųjų dešimties rugsėjo 30 d. (šeštadienį) sugrįžusių su dešimčia pažymėtų punktų lauks specialūs prizai!!!

VISI RENGINIAI NEMOKAMI!

Nuoširdžiai laukiame jūsų!

Į visas ekskursijas būtina išankstinė registracija telefonu (8 46) 41 21 86 arba el. paštu tic@klaipedainfo.lt

RENGINIO PARTNERIAI

 • AB „Smiltynės perkėla“
 • Klaipėdos universiteto botanikos sodas
 • Klaipėdos Marijos Taikos karalienės bažnyčia

Koks gi buvo 2017 metų Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės turistinis sezonas

 • Klaipėdoje jau apsilankė ir vis dar lankosi daugybė turistų, kurie ne tik apžiūri gražiausias ir įdomiausias miesto bei regiono vietas, bet ir aktyviai dalyvauja Lietuvos kultūros sostinės renginiuose. VšĮ Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro duomenimis iki rugsėjo 25 dienos apsilankė daugiau nei 115 000 turistų, iš kurių 74 716 atvyko kruiziniais laivais.
 • Daugiausia svečių sulaukėme iš Vokietijos, Lietuvos, JAV, Lenkijos, Latvijos, Didžiosios Britanijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Rusijos bei Šveicarijos.
 • Į Klaipėdos uostą jau atvyko 63 kruiziniai laivai, t. y. 25 proc . daugiau nei 2016 metais. Šį sezoną paskutinis kruizinis laineris AIDA Vita į Klaipėdą atvyks spalio 12 d.
 • Pagal turizmo centro atliktą turistų apklausą beveik 35 proc. svečių į mūsų miestą atvyksta laivu / keltu, 29 proc. automobiliu, 15 proc. autobusu, 6 proc. traukiniu.
 • 60 proc. miesto svečių keliauja su šeima arba draugais, 27 proc. renkasi keliauti vieni, o 13 proc. keliauja su turistinėmis grupėmis.
 • Informacijos apie miestą turistai ieško internete (~20 proc.), gauna rekomendacijas iš draugų bei artimųjų (~20 proc.), naudojasi įvairia informacine spausdintina medžiaga (~20 proc.). 4 proc. apklaustųjų prieš atvykdami į mūsų miestą skaitė atsiliepimus puslapyje Trip Advisor.
 • Mūsų mieste svečiai dažniausiai praleidžia nuo vienos / dviejų (po 35 proc. ) iki 4 dienų (19 proc). Viešnagės metu svečių išlaidos asmeniui būdavo: 50 Eur (30 proc.), 50–100 Eur (32 proc.), 100–200 Eur (25 proc.), 200–300 Eur (9 proc.) ir kt.
 • Beveik 69 proc. apklaustųjų paminėjo, jog norėtų sugrįžti į mūsų miestą, nes Klaipėda – įdomus miestas (33 proc.), čia gyvena ir dirba draugiški žmonės (25 proc. ), jog miestas žalias ir švarus (21 proc.) ir puikus aptarnavimas (12 proc. )
 • Klaipėdos miesto bei regiono turizmo galimybės buvo pristatytos 12 tarptautinių turizmo parodų : Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Čekijoje, Baltarusijoje ir kt.
 • Klaipėdos mieste lankėsi žurnalistai iš Vokietijos, Italijos, Nyderlandų, Lietuvos, Rusijos. Čia buvo filmuojamos laidos „Verrueckt nach Meer“ („Išprotėję dėl jūros“), Sankt Peterburgo laida „Labas rytas“, LRyto TV „Vasara su reporteriu“ ir kt.
 • VšĮ Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras parodos „Adventur“ metu buvo paskelbtas sėkmingiausiu Lietuvos turizmo informacijos centru Lietuvoje.
 • Spalio mėnesį Klaipėdoje startuoja naujas turistinis projektas „Jaunasis Klaipėdos ambasadorius“, kuris kvies 8–11 metų moksleivius susipažinti su miesto istorija, lankomomis vietomis ir tapti tikraisiais Klaipėdos miesto ambasadoriais.

kitos naujienos.

Pasaulinėsturizmodienosproga–nemokamipažintiniairenginiai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Technologijų lyderė „Tele2“ pristatė kartu su fotografu Karoliu Januliu sukurtų nuotraukų parodą „Šimtmečio raidynas“. Iš paukščio skrydžio užfiksuoti šalies vaizdai, primenantys lietuviškosios abėcėlės raides – dovana Lietuvai Šimtmečio proga. „Lietuvos gamta ir senoji kalba yra tai, kuo mes kiekvienas didžiuojamės. Šimtmečio proga nusprendėme šiuos du dalykus sujungti, pasitelkdami fotografiją ir technologijas, o nuotraukas padovanoti – jomis kaip elektr...
Laisvalaikis
Lapkritį ypatingą poveikį turės Veneros planeta. Ji darys įtaką ne tik jaučiams, bet ir jų artimiesiems. Kuo dažniau būkite su artimaisiais, jie padės atsipalaiduoti ir įgauti naujų jėgų. Atstačius dvasinę pusiausvyrą bus lengviau spręsti šeimynines ir darbines problemas.  Neskubėkite, veikite sąmoningai. Lapkritį palankus metas padidinti savo pajamas. Norintiems atgauti dvasinę pusiausvyrą žvaigždės suteiks motyvacijos ir palankių galimybių. Tačiau neleis...
Laisvalaikis
Lapkritis avinams nusimato gana dinamiškas, todėl kuo daugiau ilsėkitės. Dabar palankus metas keliauti, ypač ilgesniam laikui. Atostogos padės atgauti jėgas. Jeigu neturite galimybės išvykti ilgesniam laikui, išnaudokite savaitgalius. Dabar palankus metas finansų ir asmeninio gyvenimo srityse. Suklydę nepasiduokite. Saulė, kuri įprastai Avinams pridaro problemų, lapkritį stengsis sugriauti jūsų planus, tad stenkitės būti pakankamai atidus ir atsargiai rink...
Įvykiai
Seimas pradėjo svarstyti socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio pristatytas Išmokų vaikams įstatymo pataisas, kuriomis siūloma nuo kitų metų pradžios vaiko pinigus už kiekvieną vaiką didinti nuo 30 iki 50 eurų. Teikiamos pataisomis taip pat siūloma suvienodinti išmokos dydį, kuri mokama vaikams, augantiems nepasiturinčiose ir gausiose šeimose, ir nepriklausomai nuo vaikų amžiaus kiekvienam vaikui skirti po 20 eurų priemoką. Tokiu atveju nepa...
Įvykiai
Lietuvoje kasmet įvyksta apie 2500–3000 eismo įvykių, kai susikerta transporto priemonių ir laukinių gyvūnų keliai. Vienas juodžiausių laikotarpių eismo dalyviams būna spalį, nes tada žvėrių migracijos sezonas pasiekia piką. Nors šalyje nemažai investuojama į specialias priemones vairuotojams apsaugoti nuo šių susidūrimų, tokie sprendimai gelbsti ne visada. Gyvūno elgesį sunku prognozuoti Tokių incidentų tikimybė ypač išauga tamsiuoju paros metu užmiesčio...
Sveikata
Širdis daužosi kaip pašėlusi, prakaitas teka upeliais, be realaus pagrindo kankina mirties baimė – tai pagrindiniai panikos priepuolių požymiai. Dauguma mano, jog šiuos priepuolius lemia fiziniai veiksniai ir gyvena baime, kad priepuolis pasikartos. Lara grįžo į savo gimtąjį miestą. Buvo pora laisvų savaičių laikui su draugais, šeima, ramybe, tačiau tas negeras jausmas viduje augo. Žiūrėdama televizorių Laura pajuto kylant karštį. Panika užvaldė merginos k...
Įvykiai
„Uber“ šiandien pristatė naują saugos priemonių rinkinį, kuris per kelias artimiausias savaites bus prieinamas milijonams programėlės vartotojų visoje Europoje, Vidurio Rytuose ir Afrikoje. Naujos ir inovatyvios programėlės funkcijos skirtos dar labiau pakelti asmens ir duomenų saugumo kartelę,  užtikrinti skaidrumą, atskaitomybę bei vartotojų ramybę. Naujovės palies kiekvieną programėlės vartotoją Nuo pat programėlės veikimo pradžios „Uber“ kūrė technolog...
Laisvalaikis
Nors vasara išlieka populiariausias atostogų laikas, kelionių pardavimai rodo, jog ribos tarp sezonų trinasi – vis daugiau poilsiautojų iš Lietuvos atostogų lagaminus kraunasi rudenį ar pavasarį. O savaitės, sutampančios su moksleivių rudens ar pavasario atostogomis, tampa ypač paklausios, mat, nepraleidžiant pamokų, šiluma piečiau esančiose šalyse galima mėgautis visa šeima. Pvz., Turkijoje poilsiautojų būna net iki lapkričio. Vis dėlto kelionių organizat...
Įvykiai
Pusryčius suvalgyk pats, pietus pasidalink su draugu, o vakarienę atiduok priešui sako kinų patarlė. Vis dėlto, siekiant maitintis sveikiau, svarbu ne tik papusryčiauti sočiai, bet ir tinkamai pasirinkti, ką ryte valgyti. Mitybos specialistės Vaidos Kurpienės teigimu, dažnas čia ir suklumpa. Tad ekspertė išskiria tris klaidas, kurias dauguma daro per pusryčius, ir paaiškina, kokie pusryčiai – išties vertingi. 1 klaida: saldūs pusryčiai Nors atrodytų, kad s...