Pasaulinės turizmo dienos proga – nemokami pažintiniai renginiai

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras kviečia visus klaipėdiečius daugiau sužinoti apie savo miestą, jo istoriją ir kultūrą. Visi Pasaulinės turizmo dienos renginiai ir ekskursijos – nemokami!

Kasmet rugsėjo 27-ąją minima Pasaulinė turizmo diena. Ši data patvirtinta Pasaulinės turizmo organizacijos. Manoma, kad ši diena – tinkamiausias laikas švęsti: šiauriniame pusrutulyje antroje rugsėjo pusėje baigiasi turistinio sezono įkarštis, tuo tarpu pietiniame jis tik prasideda.

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras tęsia ilgametę ir populiarią tradiciją Turizmo dienos proga miestiečius kviesti į pažintines ekskursijas ir renginius. Nemokami renginiai ir ekskursijos vyks tris dienas.

Rugsėjo 27 d. (trečiadienis)

11.00 - 12.00 Ekskursija vaikams „Klaipėdos legendos“.

12:00 - 13:00 Ekskursija „Pažinkime savo miestą“

15.00 - 16.30 Ekskursija „Klaipėda - karalių miestas“.

16.00 - 18.00 Klaipėdos turizmo specialistus arbatėlei kviečia Klaipėdos universiteto botanikos sodas (Kretingos g. 92).

17.00 - 18.00Ekskursija į Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios bokštą (Rumpiškės g. 6).

17.30 - 19.00 Ekskursija „Meilės istorijos Klaipėdoje“.

17.30 - 19.00 Ekskursija laivu „Mano mylimas uostamiestis“.

Rugsėjo 27 d. startuoja Šokio teatras„PADI DAPI Fish“unikalus, šokį, istoriją ir archeologiją apjungęs, šokio ir istorinio vyksmo spektaklis „Neužšąlantys namai“. Jūsų laukia aktorių balsais prabilusi koklinė krosnis ir miesto atmintis.

Pasirodymų laikai:

Rugsėjo 27 d. 18.30 ir 19.30 val.

Rugsėjo 30 d. 20.00

Spalio 1 d. 12.30

Vieta: Buvusi Šv. Jono bažnyčios vieta, Turgaus g. 24, Klaipėda

Rugsėjo 28 d. (ketvirtadienis)

17.30 - 19.00 Ekskursija „Klaipėdos bauhauzas ir jugendas“.

Rugsėjo 29 d. (penktadienis)

17.15 - 18.30 Ekskursija „Kas įdomaus Smiltynėje?“.

Šią vasarą Smiltynėje atidaryta nauja orientavimosi trasa – visi pageidaujantys rugsėjo 27 d. apsilankę Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centre (Turgaus g. 7) gaus orientavimosi trasų žemėlapį, o pirmųjų dešimties rugsėjo 30 d. (šeštadienį) sugrįžusių su dešimčia pažymėtų punktų lauks specialūs prizai!!!

VISI RENGINIAI NEMOKAMI!

Nuoširdžiai laukiame jūsų!

Į visas ekskursijas būtina išankstinė registracija telefonu (8 46) 41 21 86 arba el. paštu tic@klaipedainfo.lt

RENGINIO PARTNERIAI

 • AB „Smiltynės perkėla“
 • Klaipėdos universiteto botanikos sodas
 • Klaipėdos Marijos Taikos karalienės bažnyčia

Koks gi buvo 2017 metų Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės turistinis sezonas

 • Klaipėdoje jau apsilankė ir vis dar lankosi daugybė turistų, kurie ne tik apžiūri gražiausias ir įdomiausias miesto bei regiono vietas, bet ir aktyviai dalyvauja Lietuvos kultūros sostinės renginiuose. VšĮ Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro duomenimis iki rugsėjo 25 dienos apsilankė daugiau nei 115 000 turistų, iš kurių 74 716 atvyko kruiziniais laivais.
 • Daugiausia svečių sulaukėme iš Vokietijos, Lietuvos, JAV, Lenkijos, Latvijos, Didžiosios Britanijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Rusijos bei Šveicarijos.
 • Į Klaipėdos uostą jau atvyko 63 kruiziniai laivai, t. y. 25 proc . daugiau nei 2016 metais. Šį sezoną paskutinis kruizinis laineris AIDA Vita į Klaipėdą atvyks spalio 12 d.
 • Pagal turizmo centro atliktą turistų apklausą beveik 35 proc. svečių į mūsų miestą atvyksta laivu / keltu, 29 proc. automobiliu, 15 proc. autobusu, 6 proc. traukiniu.
 • 60 proc. miesto svečių keliauja su šeima arba draugais, 27 proc. renkasi keliauti vieni, o 13 proc. keliauja su turistinėmis grupėmis.
 • Informacijos apie miestą turistai ieško internete (~20 proc.), gauna rekomendacijas iš draugų bei artimųjų (~20 proc.), naudojasi įvairia informacine spausdintina medžiaga (~20 proc.). 4 proc. apklaustųjų prieš atvykdami į mūsų miestą skaitė atsiliepimus puslapyje Trip Advisor.
 • Mūsų mieste svečiai dažniausiai praleidžia nuo vienos / dviejų (po 35 proc. ) iki 4 dienų (19 proc). Viešnagės metu svečių išlaidos asmeniui būdavo: 50 Eur (30 proc.), 50–100 Eur (32 proc.), 100–200 Eur (25 proc.), 200–300 Eur (9 proc.) ir kt.
 • Beveik 69 proc. apklaustųjų paminėjo, jog norėtų sugrįžti į mūsų miestą, nes Klaipėda – įdomus miestas (33 proc.), čia gyvena ir dirba draugiški žmonės (25 proc. ), jog miestas žalias ir švarus (21 proc.) ir puikus aptarnavimas (12 proc. )
 • Klaipėdos miesto bei regiono turizmo galimybės buvo pristatytos 12 tarptautinių turizmo parodų : Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Čekijoje, Baltarusijoje ir kt.
 • Klaipėdos mieste lankėsi žurnalistai iš Vokietijos, Italijos, Nyderlandų, Lietuvos, Rusijos. Čia buvo filmuojamos laidos „Verrueckt nach Meer“ („Išprotėję dėl jūros“), Sankt Peterburgo laida „Labas rytas“, LRyto TV „Vasara su reporteriu“ ir kt.
 • VšĮ Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras parodos „Adventur“ metu buvo paskelbtas sėkmingiausiu Lietuvos turizmo informacijos centru Lietuvoje.
 • Spalio mėnesį Klaipėdoje startuoja naujas turistinis projektas „Jaunasis Klaipėdos ambasadorius“, kuris kvies 8–11 metų moksleivius susipažinti su miesto istorija, lankomomis vietomis ir tapti tikraisiais Klaipėdos miesto ambasadoriais.

kitos naujienos.

Pasaulinėsturizmodienosproga–nemokamipažintiniairenginiai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Sveikata
Grįžimas į mokyklą po vasaros atostogų mažiesiems nebūtinai asocijuojasi su džiugiomis akimirkomis ir susitikimu su klasės draugais. Pasikeitęs dienos ritmas, padidėjęs atsakomybių kiekis, ribotas laisvalaikis – veiksniai, lemiantys kiekvieno mūsų emocinę ir psichologinę būseną, ypač vaikų. Kaip padėti vaikams suvaldyti poatostoginį stresą? Psichologai pabrėžia, jog atostogos siejasi su malonumais ir poilsiu, todėl grįžimas į sustyguotą kasdienybę pradeda...
Kriminalai
Vokietijos Gumersbacho teismas 29-nerių lietuviui dėl mašinos vagystės ir kitų smulkių nusikaltimų skyrė dviejų metų ir dviejų mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Balandžio ryte jaunuolis užpuolė 69-nerių senolę, čiupo moters rankinę ir nuvažiavo jos baltu Opel Corsa automobiliu. Praėjus dviems dienoms nuo nusikaltimo įvykdymo, Rupichterote gyvenantis lietuvis pastebėtas. Jį pamatė apie 1:15 val. nakties vogta mašina važiuojantį tarp Valdbriolio ir Rozenbacho....
Įdomu!
Pagerintas naujas rekordas – Šveicarijos laikrodžių gamintojas „Vacheron Constantin“ sukūrė kišeninį laikrodį „Referenz 57260“, kuris, pasak kūrėjų - sudėtingiausias pasaulyje. Naujajam „Referenz 57260“ modeliui funkcijų gausa neprilygsta joks kitas mechaninis laikrodis. Skirtingai nei elektroninis, mechaninis laikrodis susideda iš varžtų, krumpliaračių ir spyruoklių. Dauguma laikrodžių savininkų, pirmenybę teikia įprastoms laikrodžių funkcijoms ir dizainu...
Įvykiai
Ketvirtadienį Rygoje pristatyta lietuvių sukurta naujovė – virtualioje realybėje (VR) atkurtas Latvijos sostinės gyvenimas prieš šimtmetį. „Riga Time Jump“ pavadintą minutės trukmės vaizdą galima stebėti bet kuriame išmaniajame įrenginyje arba Domo katedros aikštėje specialiai įrengtu teleskopu. Lietuviškas sprendimas – tarp pirmųjų pasaulyje Lietuviškos įmonės „Nonsense.tv“ sukurtas sprendimas tapo vienu pirmųjų pasaulyje virtualios realybės istorinių v...
Įvykiai
Lietuvos policijos mokykloje (toliau – LPM) vakar prasidėjo būsimų kursantų atranka, kuri truks visą savaitę. Atrankoje dalyvauja 232 jaunuoliai iš visos Lietuvos, iš jų 152 vyrai ir 80 merginų. Prašymus mokytis LPM pateikė daugiau nei 500 asmenų, t.y. 573, tačiau visus reikalavimus atitiko ir tikrinimus įveikė ne visi, be to, dalis nespėjo laiku praeiti visų tikrinimo etapų, todėl atrankoje dalyvauja tik pusę iš tų, kurie pareiškė norą mokytis LPM. Daugia...
Sportas
Bėgimas – vienas paprasčiausių ir efektyviausių kardio treniruotės variantų. Nėra nieko geriau už jausmą, kai bėgdamas lieji susikaupusią energiją ir tarsi „išsivalai“ nuo neigiamų minčių bei per dieną patiriamo streso. Deja, bėgimo takelis laikui bėgant gali virsti itin atgrasiu ir nuobodulį keliančiu užsiėmimu. Todėl tam, kad treniruotė sporto klube taptų ne tik įdomesne, bet ir efektyvesne, sporto treneriai siūlo keletą būdų kardio treniruotei paįvairin...
Nuotraukų galerija
„Buvo kažkas wow!!! Sunku surasti žodžius apibūdinti visam jausmų kratiniui: ir euforija, ir džiaugsmas, ir didelis dėkingumas kiekvienam, kad tai įvyko! Ir noras vėl imtis kažko naujo: dirbti, dirbti, dirbti, - po sekmadienio vakarą Trakų pilyje nugriaudėjusio koncerto įspūdžiais dalijosi dainininkė Monika Linkytė. -Gal suprasiu rytoj, kad tai įvyko? Kol kas atrodo - neįtikėtina!“. Panašiai jautėsi ir daugelis beveik dvi valandas trukusio koncerto svečių....
Laisvalaikis
Fejeverkus išrado kinų dvasininkas Li Tianas. Fejeverkai ir šaunamieji ginklai pradėti gaminti, kai išrastas parakas. Naudodami paprasčiausias petardas, Tangų dinastijos laikais kinai leisdavo fejeverkus, tam, kad atbaidytų demonus ir piktąsias dvasias. Pirmieji fejeverkai buvo bambukas pripildytas salietra, medžio anglimis ir siera. Toks „sprogstamasis bambukas“ „atbaidydavo“ epidemijas ir blogą orą. Dabar fejeverkai visame pasaulyje naudojami paminint re...
Sveikata
Prasidėjęs grybavimo sezonas jau vilioja grybų mėgėjus į miškus. Nors dėl karščių gausaus grybų derliaus nesitikima, specialistai perspėja, kad rimtoms sveikatos problemoms sukelti užtenka ir vieno nerinkamo grybo. Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biuro duomenimis, praėjusiais metais visoje šalyje dėl apsinuodijimo grybais į ligonines buvo paguldyta beveik pusšimtis gyventojų, nustatytas vienas mirties atvejis. Pasak specialistų, daugeliu atvejų pad...