Pasaulinės turizmo dienos proga – nemokami pažintiniai renginiai

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras kviečia visus klaipėdiečius daugiau sužinoti apie savo miestą, jo istoriją ir kultūrą. Visi Pasaulinės turizmo dienos renginiai ir ekskursijos – nemokami!

Kasmet rugsėjo 27-ąją minima Pasaulinė turizmo diena. Ši data patvirtinta Pasaulinės turizmo organizacijos. Manoma, kad ši diena – tinkamiausias laikas švęsti: šiauriniame pusrutulyje antroje rugsėjo pusėje baigiasi turistinio sezono įkarštis, tuo tarpu pietiniame jis tik prasideda.

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras tęsia ilgametę ir populiarią tradiciją Turizmo dienos proga miestiečius kviesti į pažintines ekskursijas ir renginius. Nemokami renginiai ir ekskursijos vyks tris dienas.

Rugsėjo 27 d. (trečiadienis)

11.00 - 12.00 Ekskursija vaikams „Klaipėdos legendos“.

12:00 - 13:00 Ekskursija „Pažinkime savo miestą“

15.00 - 16.30 Ekskursija „Klaipėda - karalių miestas“.

16.00 - 18.00 Klaipėdos turizmo specialistus arbatėlei kviečia Klaipėdos universiteto botanikos sodas (Kretingos g. 92).

17.00 - 18.00Ekskursija į Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios bokštą (Rumpiškės g. 6).

17.30 - 19.00 Ekskursija „Meilės istorijos Klaipėdoje“.

17.30 - 19.00 Ekskursija laivu „Mano mylimas uostamiestis“.

Rugsėjo 27 d. startuoja Šokio teatras„PADI DAPI Fish“unikalus, šokį, istoriją ir archeologiją apjungęs, šokio ir istorinio vyksmo spektaklis „Neužšąlantys namai“. Jūsų laukia aktorių balsais prabilusi koklinė krosnis ir miesto atmintis.

Pasirodymų laikai:

Rugsėjo 27 d. 18.30 ir 19.30 val.

Rugsėjo 30 d. 20.00

Spalio 1 d. 12.30

Vieta: Buvusi Šv. Jono bažnyčios vieta, Turgaus g. 24, Klaipėda

Rugsėjo 28 d. (ketvirtadienis)

17.30 - 19.00 Ekskursija „Klaipėdos bauhauzas ir jugendas“.

Rugsėjo 29 d. (penktadienis)

17.15 - 18.30 Ekskursija „Kas įdomaus Smiltynėje?“.

Šią vasarą Smiltynėje atidaryta nauja orientavimosi trasa – visi pageidaujantys rugsėjo 27 d. apsilankę Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centre (Turgaus g. 7) gaus orientavimosi trasų žemėlapį, o pirmųjų dešimties rugsėjo 30 d. (šeštadienį) sugrįžusių su dešimčia pažymėtų punktų lauks specialūs prizai!!!

VISI RENGINIAI NEMOKAMI!

Nuoširdžiai laukiame jūsų!

Į visas ekskursijas būtina išankstinė registracija telefonu (8 46) 41 21 86 arba el. paštu tic@klaipedainfo.lt

RENGINIO PARTNERIAI

 • AB „Smiltynės perkėla“
 • Klaipėdos universiteto botanikos sodas
 • Klaipėdos Marijos Taikos karalienės bažnyčia

Koks gi buvo 2017 metų Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės turistinis sezonas

 • Klaipėdoje jau apsilankė ir vis dar lankosi daugybė turistų, kurie ne tik apžiūri gražiausias ir įdomiausias miesto bei regiono vietas, bet ir aktyviai dalyvauja Lietuvos kultūros sostinės renginiuose. VšĮ Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro duomenimis iki rugsėjo 25 dienos apsilankė daugiau nei 115 000 turistų, iš kurių 74 716 atvyko kruiziniais laivais.
 • Daugiausia svečių sulaukėme iš Vokietijos, Lietuvos, JAV, Lenkijos, Latvijos, Didžiosios Britanijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Rusijos bei Šveicarijos.
 • Į Klaipėdos uostą jau atvyko 63 kruiziniai laivai, t. y. 25 proc . daugiau nei 2016 metais. Šį sezoną paskutinis kruizinis laineris AIDA Vita į Klaipėdą atvyks spalio 12 d.
 • Pagal turizmo centro atliktą turistų apklausą beveik 35 proc. svečių į mūsų miestą atvyksta laivu / keltu, 29 proc. automobiliu, 15 proc. autobusu, 6 proc. traukiniu.
 • 60 proc. miesto svečių keliauja su šeima arba draugais, 27 proc. renkasi keliauti vieni, o 13 proc. keliauja su turistinėmis grupėmis.
 • Informacijos apie miestą turistai ieško internete (~20 proc.), gauna rekomendacijas iš draugų bei artimųjų (~20 proc.), naudojasi įvairia informacine spausdintina medžiaga (~20 proc.). 4 proc. apklaustųjų prieš atvykdami į mūsų miestą skaitė atsiliepimus puslapyje Trip Advisor.
 • Mūsų mieste svečiai dažniausiai praleidžia nuo vienos / dviejų (po 35 proc. ) iki 4 dienų (19 proc). Viešnagės metu svečių išlaidos asmeniui būdavo: 50 Eur (30 proc.), 50–100 Eur (32 proc.), 100–200 Eur (25 proc.), 200–300 Eur (9 proc.) ir kt.
 • Beveik 69 proc. apklaustųjų paminėjo, jog norėtų sugrįžti į mūsų miestą, nes Klaipėda – įdomus miestas (33 proc.), čia gyvena ir dirba draugiški žmonės (25 proc. ), jog miestas žalias ir švarus (21 proc.) ir puikus aptarnavimas (12 proc. )
 • Klaipėdos miesto bei regiono turizmo galimybės buvo pristatytos 12 tarptautinių turizmo parodų : Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Čekijoje, Baltarusijoje ir kt.
 • Klaipėdos mieste lankėsi žurnalistai iš Vokietijos, Italijos, Nyderlandų, Lietuvos, Rusijos. Čia buvo filmuojamos laidos „Verrueckt nach Meer“ („Išprotėję dėl jūros“), Sankt Peterburgo laida „Labas rytas“, LRyto TV „Vasara su reporteriu“ ir kt.
 • VšĮ Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras parodos „Adventur“ metu buvo paskelbtas sėkmingiausiu Lietuvos turizmo informacijos centru Lietuvoje.
 • Spalio mėnesį Klaipėdoje startuoja naujas turistinis projektas „Jaunasis Klaipėdos ambasadorius“, kuris kvies 8–11 metų moksleivius susipažinti su miesto istorija, lankomomis vietomis ir tapti tikraisiais Klaipėdos miesto ambasadoriais.

kitos naujienos.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.