Prevencinė akcija „kūrenkime saugiai“

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos inicijuoja kasmetinės prevencinės akcijos „Kūrenkime saugiai“ organizavimą. Klaipėdos apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba rugsėjo–spalio mėnesiais taip pat prisijungia prie šios akcijos organizavimo ir vykdymo.

Akcijos tikslas – padėti apsisaugoti nuo gaisrų, kylančių dėl krosnių įrengimo ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų, atkreipiant gyventojų dėmesį į būstuose naudojamų šildymo įrenginių priešgaisrinę būklę, patarti, kaip juos saugiai eksploatuoti, priminti, kaip svarbu rūpintis žmonių saugumu.

Kaip ir kasmet, atvėsus orams, gyventojai pradeda intensyviai kūrenti krosnis. Daugiametė statistika rodo, kad šiuo metų laikotarpiu visoje Lietuvoje išauga gaisrų skaičius gyvenamajame sektoriuje, kylančių dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų. Tokių gaisrų padariniai dažnai būna ypač skaudūs: sudega gyvenamosios patalpos, jose esantis turtas, apsinuodiję smalkėmis žūsta žmonės. Aukų gaisruose, kylančiuose dėl netvarkingų krosnių, židinių, dūmtraukių arba neteisingo jų naudojimo, neišvengiama kasmet. Tai yra viena iš pagrindinių žmonių žūčių gaisruose priežastis.

Klaipėdos apskrityje 2015 m. kilo 1114 gaisrų, (iš jų 163 gyvenamajame sektoriuje, 31 dėl netvarkingų krosnių, židinių bei dūmtraukių, 1 žmogus žuvo), 2016 m. kilo 1078 gaisrai, (iš jų 179 gyvenamajame sektoriuje, 22 kilo dėl netvarkingų krosnių, židinių bei dūmtraukių, aukų išvengta). Šiemet apskrityje per 8 mėnesius kilo 814 gaisrų, (iš jų 141 gyvenamajame sektoriuje, 20 dėl netvarkingų krosnių, židinių bei dūmtraukių, aukų išvengta).

Primename, kad prieš šildymo sezoną būtina išvalyti suodžius iš dūmtraukių ir krosnių, šildymo sezono metu tai daryti kartą per tris mėnesius. Gaisrai kyla, kai krosnys perkaitinamos, kai prakurai naudojami degalai bei kiti greitai užsiliepsnojantys skysčiai. Ypač pavojingi krosnių sienelėse atsiradę įtrūkimai ir plyšiai, nes pro juos gali išlėkti kibirkštys ir sukelti gaisrą. Specialistai pataria, kūrenant židinį ar krosnį, nenaudoti šlapių malkų. Degdamas šlapias kuras kur kas greičiau užkemša dūmtraukius. Šlapios malkos labiau rūksta, išskirdamos labai lipnų, ant sienelių nusėdantį kondensatą. Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina prie jų prikalti skardos lapą arba įrengti nedegų pagrindą. Negalima malkų ir kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių. Kol kūrenasi krosnis, nereikėtų išeiti iš namų, draudžiama patikėti jų priežiūrą mažamečiams vaikams. Pavojų gyvybei kelia ne tik ugnis, bet ir kūrenimo metu susidariusios smalkės.

Patariame gyventojams įsirengti dūmų signalizatorius ir atsargiai elgtis su ugnimi: nerūkyti lovose, nepalikti neužgesintos nuorūkos, neleisti vaikams žaisti su degtukais, naudotis tik techniškai tvarkingais elektriniais buitiniais, šildymo prietaisais.

Akcijos metu bet kuris gyventojas, norėdamas gauti konsultaciją, gali pasikviesti ugniagesį į namus, paskambinęs į artimiausią priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą (Klaipėdoje skambinti 354473 arba 868651654).

Primename – kilus gaisrui ar įvykus kitai nelaimei, nedelsiant kviesti ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu112.

kitos naujienos.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.