Europos paveldo dienų šventiniai renginiai

Kaip ir kasmet atėjus rugsėjui minime svarbią kultūros paveldo šventę - Europos paveldo dienas. Pradėtos rengti dar 1985 m. spalio 3 d. Ispanijos mieste Granadoje, jos pasklido po visą Europą ir yra labai populiarios visose 50-yje Europos Tarybos kultūros konvencijos valstybėse narėse.

Paveldo dienos padeda visuomenei, o ypač jaunimui gilinti žinias apie vietos paveldą, ugdo suvokimą apie priklausomybę Europos ir pasaulio daugialypei kultūrai, skatina kultūrų dialogą, padeda platinti gilesnę paveldo koncepciją, apimančią ne tik paminklus ir architektūrinę aplinką, bet ir žinias, praktinę patirtį bei nematerialųjį paveldą.

Kasmetės Paveldo dienos, kurioms kaskart pasirenkama tam tikra tema, dažniausiai organizuojamos rugsėjo pabaigoje nacionaliniu valstybių narių lygmeniu. Lietuvoje Europos paveldo dienų renginiai organizuojami nuo 1994 m., kuomet Lietuva prisijungė prie šios Europos Tarybos programos.

Šių, 2017 metų Europos paveldo dienų dėmesio centre - archeologinių vietovių, istorinių miestų ir miestelių, senųjų kaimų, kelių ir gatvių tinklo, dvarų sodybų, istorinių parkų ir sodų, sakralinių statinių, kapinių, pramonės ir kitų kultūros paveldo objektų tarpusavio ryšys kultūriniame kraštovaizdyje. Šis ryšys šimtmečius formavosi kiekvienai žmonių kartai kuriant vis naujus vietovės istorinės raidos sluoksnius. Tokia tema pasirinkta norint atskleisti šių sąsajų tarp įvairių kultūros paveldo objektų išsaugojimo svarbą, kultūros paveldo objektų reikšmę vizualiniam ir istoriniam vietovės charakteriui. Taigi, šiais metais Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos patvirtinta tema: „Kultūrinis kraštovaizdis: nuo piliakalnių iki miesto bokštų“.

Klaipėdos miesto savivaldybė suprasdama koks svarbus yra archeologinis paveldas ir kiek nepažintų paslapčių esama mūsų senamiestyje, šiemet tikisi jas atskleisti miestiečiams ir miesto svečiams. Šiuolaikinės architektūros pamatai slypi praeities kultūriniuose sluoksniuose, kuriuos atrasti padeda archeologijos mokslas. Archeologai teikia žinias architektams apie praeities gyvenimo įvykius, daiktų ar pastatų konstrukcinius ypatumus. Vadovaudamiesi pagarbos kultūros paveldui principais, architektai kuria naują architektūrą, kuri ateities kartoms archeologinio paveldo pavidalu paliks ženklus apie mus. „ArchKlaipėda: nuo archeologijos link architektūros“ - unikalios pažintinės ekskursijos, nuo objekto iki objekto, nuo klausimo prie atsakymo. Kviečiame pasitikrinti savo žinias, nuojautą bei išmanumą teminėse ArchKlaipėdos protų mūšio kovose.

Galbūt kartu atrasime kitokią Klaipėdą?

Ekskursija rugsėjo 16 d. prasidės 12 val., ekskursija rugsėjo 17 d. prasidės 11 val.

Susitinkame Klaipėdos Pilies mašinų stovėjimo aikštelėje, Pilies g. 2A.

Renginį ves archeologas dr. Mindaugas Brazauskas. Renginio trukmė - 3 val.

Būtina išankstinė registracija, dalyvių skaičius ribotas. Dėl registracijos kreiptis į Klaipėdos m.sav. Paveldosaugos skyrių tel. 8 46 39 60 68 arba el.p. paveldosauga@klaipeda.lt .

kitos naujienos.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.