Klaipėda pasitinka 58-ąją jūros šventę

Netrukus Klaipėda paskęs 58-osios Jūros šventės šurmulyje. Kviečianti ATRASTI KITOKIĄ,liepos 28-30 dienomis, šventė dovanos daugybę jūrinių akimirkų, kokybiškų, intriguojančių, specialiai Jūros šventei sukurtų projektų, koncertų, teatrinių pasirodymų.Jūros šventės eisena tiesiogiai internetu.

Svarbiausias ir didžiausias pirmosios Jūros šventės dienos akcentas, sujungiantis miestą ir jo žmones – DIDŽIOJI JŪROS ŠVENTĖS EISENA. Globojama VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus Arvydo Vaitkaus, eisena iš J. Janonio gatvės šiandien startuos 18 val.

Toliau eisenos dalyviai keliaus Herkaus Manto gatve, pasuks į Naujojo Sodo g., Naujoji Uosto g., Pilies tiltas, Pilies g. ir pasieks Kruizinių laivų terminalą. Eisenos dalyvių pristatymas numatytas už Pilies tilto. 19 val., tradiciškai pasiekus Kruizinių laivų terminalą, bus pakelta Jūros šventės vėliava ir paskelbtas šventės startas.Šventės organizatoriai teigia, jog eisena kasmet auga ir plečiasi, todėl jos dydis tampa tikru galvosūkiu, mat į eiseną įtraukiama stambiagabaritė technika bei išradingos kompozicijų. Šį kartą eisenoje žygiuos 70 kolektyvų ir įstaigų, kurių dalyvių skaičius turėtų siekti 8000. Anot eisenos koordinatoriaus Karolio Pronckaus, bendras eisenos rikiuotės ilgis – net 2 kilometrai.

„Šį kartą entuziastingos varžybos vyksta dalyvių skaičiumi ir garsu. Vieni buria didžiulius kolektyvus pakviesdami draugus, giminaičius ir devintos eilės pusbrolius, kiti repetuoja garsius ir audringus pasirodymus. Itin gausus žada būti krepšinio klubas „Neptūnas“, į eiseną pakvietęs visus savo sirgalius. Tiesa, eisenoje žygiuos ir kita Klaipėdos sporto pažiba – rankinio klubas „Dragūnas“, - Karolis Pronckus.19 val. Kruizinių laivų terminale, pakėlus Jūros šventės vėliavą, įvyks oficialus šventės atidarymas.Didžiąją Jūros šventės eiseną tiesiogiai bus galima stebėti ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Klaipėdos šventės“, „We Love Lithuania“ arba „Youtube“ kanalu.
Facebook:https://goo.gl/ryxJNH
Youtube:https://goo.gl/MoLKZy
Atgimimo aikštėje – pasaulinė premjeraDidžioji Jūros šventės naujiena - Atgimimo aikštės transformacija, kurios pokyčiai ir nuotaika kvies žaviems susitikimams ir poilsiui, visu savo ryškumu vilios jau penktadienį. Šventės organizatoriai VšĮ „Klaipėdos šventės“ vieną didžiausių Klaipėdos senamiesčio aikščių keičia į didelę, gaivią, jaukią ir draugišką poilsiui zoną.

Aikštės epicentre – elegantiškas miesto fontanas, kurio atspindžiai ir vandens kalba žada nustelbti miesto šurmulį.Išskirtinę atmosferą Atgimimo aikštėje kurs pirmą kartą Klaipėdoje rengiamas festivalis „Klaipėda Piano Masters“. Penktadienio vakarą, nuo 21 val., Atgimimo aikštė taps išskirtinio reiškinio liudininke – čia vyksiančio koncerto metu skambės sutrumpinta A. de Saint-Exupery knygos „Mažasis Princas“ versija, apipinta Prancūzijos kompozitorių fortepijoninėmis miniatiūromis. Auksinio scenos kryžiaus laureatas, aktorius Vaidotas Martinaitis, kuris skaitys Mažąjį princą ir 25 pianistai iš Lietuvos, Kanados, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Meksikos, Pietų Korėjos, Čekijos, Bulgarijos, Rumunijos, Moldovos, Latvijos ir Estijos, taps jaukios penktadieninės Atgimimo aikštės akcentu. Idėjos ir programos autorius - Gintaras Januševičius.Dėmesio centre – trupė iš Prancūzijos „Demain on Change Tout“Septintoji „Teatrinio veiksmo gatvė“ pristato išskirtinius projektus ir netikėtas improvizacijas. Penktadienį, Jūros šventės svečiai kviečiami pagauti išskirtinį Jūros šventės projektą - trupę Prancūzijos„Demain on Change Tout”. Tai milžiniškos žmogaus paukščio lėlės ir jį lydinčių muzikantų – chimerų orkestro kelionė po miestą. Melancholiško žvilgsnio žmogaus ir stručio hibridas myli bei skanauja viską, ką randa. Jis yra paštininkas, poetas ir klajūnas, nepriklausantis jokiam pasauliui. Neįprasto, bet užburiančio šou trukmė 45 min. Pasirodymai šį vakarą vyks 17.00, 20.00 ir 22.00 val.

Teatrinius pasirodymus vakarop pradės ir klaipėdiečių trupė „Tam kartui“su Marijumi Kučiku, Egle Miškinyte, Nerijumi Gedminu, Reda Striškaite, Tomu Kastravicku. „Turbūt ne vienas iš mūsų, žvelgdamas į nespalvotas ūsuotų ponų ir skybėlėtų damų fotografijas, ar subraižytoje kino kronikos juostoje stebėdamas nerangiai judančius ir nenatūraliose pozose sustingusius žmones, susimąsto, o koks buvo jų tikrasis gyvenimas, kaip jie elgėsi prieš šimtą metų. Ateikite pas mus ir pabandykime sužinoti kartu“, - sako Marijus Kučikas.„Teatrinio veiksmo gatvės“ programoje ir pantomimos teatras „A“ į šventę plaukiantis spalvingu MIMŲ LAIVU.„Teatrinio veiksmo gatvės“ amfiteatras įsikurs Turgaus g. Projektą remia Lietuvos Kultūros Taryba ir LR Kultūros ministerija.

Penktadienio programa:17.00, 19.00 Trupė „Tam kartui“ – teatrinis-muzikinis ekskursas į praeitį „Vivat, amžinas Pajūri!”19.30, 21.00 Pantomimos teatro „A“ provokacija „Mimų laivas“16.00, 20.00, 22.00 Interaktyvus muzikinis gatvės šou „Žmogus paukštis ir jo chimerų orkestras“ (Prancūzija). Trukmė 45 min.

Šokantys fontanai su Pajūrio smilgomisVienas laukiamiausių Jūros šventės renginių – šokančių fontanų šou ir vėl kviečia į Jono kalnelio užutėkį. „Miesto garsai“ – taip šį kartą pristatoma unikali šokančių fontanų programa, kurią papildys „Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės“ metų simboliai – SMILGININKAI. ChoreografėsAgnijos Šeikoir šviesos menininko Lino Kutavičiaus sukurtos šviečiančios smilgos atspindi Pamario krašto žmogaus ir gamtos bendrystę, trapumą ir stiprybę. Fontanų projekto choreografė Daiva Palubinskaitė, atlieka - „Padi Dapi Fish“ šokėjai ir savanoriai. Muzikos autorius – Kristijonas Lučinskas.Renginio organizatoriai, kartu su projektą dovanojančia AB „Klaipėdos nafta“ du šventinius vakarus kviečia pasinerti į subtilią muzikos ir vandens, šviesos ir erdvės draugystę. Fontanų šou vyks liepos 28, 29 d., 22.30, 23.30, 0.30, 1.15 val.

Turizmo skveras

Penktadienį, 16.00 val., iškilmingai bus atidarytas ir „Turizmo skveras“. Lietuvos miestų ir kaimyninių miestų bendrystę skatinantį projektą pradės atlikėja iš Ukrainos - Lenara. Renginio svečius pasitiks miesto šeimininkas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Atidarymo ceremonijoje dalyvaus ir svečias iš Latvijos – Girts Kronbergs - Liepojos miesto dūmos pirmininko pavaduotojas investicijų ir turizmo klausimais, Žygimantas Pavilionis - Lietuvos tarptautinių ryšių plėtros ekspertas, buvęs Lietuvos ambasadorius JAV bei Turizmo departamento prie Ūkio ministerijos l.e.p. direktorė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.„Turizmo skvere“ - staigmenos, žaidimai, nuolaidos poilsiui Lietuvoje, kelionių žemėlapiai ir pramogų planas kiekvienam vasaros savaitgaliui. „Turizmo skveras“ įsikurs Dienovidžio skvere (Tomo g. 10).

Tautinio paveldo krantinė „TAI, KAS TIKRA“

Išskirtinė ir savita Lietuvos etninė kultūra ir jos tautinis paveldas Jūros šventės dienomis bus pristatomi krantinėje „Tai, kas tikra“. Šiauriniame rage įsikūrusioje krantinėje „Tai, kas tikra“ užsukę lankytojai ras tik laiko patikrintus, sertifikuotus, Lietuvoje gyvenančių tautų tradiciją atitinkančius, nemasinės gamybos amatininkų dirbinius iš keramikos, medžio, tekstilės; rankų darbo mėsos gaminius, duonos.„Esu įsitikinęs, jog pasaulis ieško ne tautų panašumo, o savitumo, todėl tradiciniai kaimiški gaminiai ir amatai – ideali vietinio savitumo išraiškos forma. Autentiški, kaimiški gaminiai ir produktai gražiai dera su vis labiau populiarėjančiomis ekologijos, natūralizmo idėjomis. Didžiuokimės ir vertinkime „TAI, KAS TIKRA“, - Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.Iškilmingas krantinės „Tai, kas tikra“ atidarymas šiandien, liepos 28 d., 13 val. Dalyvauja LR Žemės ūkio ministras Bronius Markevičius.

Penktadienio muzika įvairiems skoniams

Tarp daugybės Jūros šventės renginių ir išskirtiniai muzikiniai projektai. Didieji šventiniai koncertai kaip jau įprasta užpildys Kruizinių laivų terminalo didžiąją sceną. Penktadienio muzikinėje programoje – grupė „Lemon Joy“, klaipėdiečiai „Royce“, „Eurovizijos“ dainų konkurse abejingų neplikusi, įspūdinga ne tik savo išvaizda, bet ir balsu, Latvijos atlikėja „Aminata“. Teatro aikštės penktadieninę programą pristatys telekomunikacijų bendrovė „Balticum“. Programoje grupių „SUBTILU-Z“, „Biplan“ bei atlikėjos Girmantės pasirodymais. Vakarą vainikuos diskoteka su Vladu Straupu ir „Visų laikų geriausia muzika!“.

KRUIZINIŲ LAIVŲ TERMINALAS:20.00 Grupė „Lemon Joy“21.30 Grupė „Royce“23.00 Atlikėja AMINATA ir grupė (Latvija)0.30–2.00 Jūros šventės dūzgės su DJ Endrio

TEATRO AIKŠTĖ:

PENKTADIENIS TEATRO AIKŠTĖJE SU „BALTICUM TV20.00 Grupė „Subtilu-Z“21.00 Atlikėja Girmantė ir grupė22.30 Grupė „Biplan“

„Kino pavasaris“ svečiuose pas „Menų zoną“

Vakar startavo ir dar viena Jūros šventės naujiena – jungtinė „Kino pavasario“ ir „Menų zonos“ erdvė. Stadione prie KKKC Parodų rūmų (Aukštoji g. 5), tris Jūros šventės vakarus pristatys lietuviškus filmus, kvies į susitikimus su įdomiais filmų režisieriais, kūrybines dirbtuves, dizaino, fotografijos ir dailės parodas.Programa:

16.00–21.00 Fotografo Artūro Šeštoko ambrotipijų fotografavimo kūrybinės dirbtuvės17.00 Didžiausio fotoaparato prototipo Lietuvoje „Camera Obscura“ atidarymas18.00 Grupės „Abudu“ koncertas20.00 Grupės „Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu“ koncertasKINO PAVASARIS „JŪROS ŠVENTĖJE“.22.30 Filmas „Po mirties, prieš pragarą“ (rež. Tomas Ramanauskas, 2017, 10 min.)22.45 Filmas „Kaukai“ (rež. Gediminas Šiaulys, 2017, 10 min.)22.55 Susitikimas su režisieriumi Gediminu Šiauliu23.45 Filmas „Motinos diena“ (rež. Kamilė Milašiūtė, 2017, 13 min.)00.00 Geriausios KANŲ LIŪTŲ reklamosMENŲ ZONA, Aukštoji g. 5

kitos naujienos.

Klaipėdapasitinka58-ąjąjūrosšventę
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Technologijų lyderė „Tele2“ pristatė kartu su fotografu Karoliu Januliu sukurtų nuotraukų parodą „Šimtmečio raidynas“. Iš paukščio skrydžio užfiksuoti šalies vaizdai, primenantys lietuviškosios abėcėlės raides – dovana Lietuvai Šimtmečio proga. „Lietuvos gamta ir senoji kalba yra tai, kuo mes kiekvienas didžiuojamės. Šimtmečio proga nusprendėme šiuos du dalykus sujungti, pasitelkdami fotografiją ir technologijas, o nuotraukas padovanoti – jomis kaip elektr...
Laisvalaikis
Lapkritį ypatingą poveikį turės Veneros planeta. Ji darys įtaką ne tik jaučiams, bet ir jų artimiesiems. Kuo dažniau būkite su artimaisiais, jie padės atsipalaiduoti ir įgauti naujų jėgų. Atstačius dvasinę pusiausvyrą bus lengviau spręsti šeimynines ir darbines problemas.  Neskubėkite, veikite sąmoningai. Lapkritį palankus metas padidinti savo pajamas. Norintiems atgauti dvasinę pusiausvyrą žvaigždės suteiks motyvacijos ir palankių galimybių. Tačiau neleis...
Laisvalaikis
Lapkritis avinams nusimato gana dinamiškas, todėl kuo daugiau ilsėkitės. Dabar palankus metas keliauti, ypač ilgesniam laikui. Atostogos padės atgauti jėgas. Jeigu neturite galimybės išvykti ilgesniam laikui, išnaudokite savaitgalius. Dabar palankus metas finansų ir asmeninio gyvenimo srityse. Suklydę nepasiduokite. Saulė, kuri įprastai Avinams pridaro problemų, lapkritį stengsis sugriauti jūsų planus, tad stenkitės būti pakankamai atidus ir atsargiai rink...
Įvykiai
Seimas pradėjo svarstyti socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio pristatytas Išmokų vaikams įstatymo pataisas, kuriomis siūloma nuo kitų metų pradžios vaiko pinigus už kiekvieną vaiką didinti nuo 30 iki 50 eurų. Teikiamos pataisomis taip pat siūloma suvienodinti išmokos dydį, kuri mokama vaikams, augantiems nepasiturinčiose ir gausiose šeimose, ir nepriklausomai nuo vaikų amžiaus kiekvienam vaikui skirti po 20 eurų priemoką. Tokiu atveju nepa...
Įvykiai
Lietuvoje kasmet įvyksta apie 2500–3000 eismo įvykių, kai susikerta transporto priemonių ir laukinių gyvūnų keliai. Vienas juodžiausių laikotarpių eismo dalyviams būna spalį, nes tada žvėrių migracijos sezonas pasiekia piką. Nors šalyje nemažai investuojama į specialias priemones vairuotojams apsaugoti nuo šių susidūrimų, tokie sprendimai gelbsti ne visada. Gyvūno elgesį sunku prognozuoti Tokių incidentų tikimybė ypač išauga tamsiuoju paros metu užmiesčio...
Sveikata
Širdis daužosi kaip pašėlusi, prakaitas teka upeliais, be realaus pagrindo kankina mirties baimė – tai pagrindiniai panikos priepuolių požymiai. Dauguma mano, jog šiuos priepuolius lemia fiziniai veiksniai ir gyvena baime, kad priepuolis pasikartos. Lara grįžo į savo gimtąjį miestą. Buvo pora laisvų savaičių laikui su draugais, šeima, ramybe, tačiau tas negeras jausmas viduje augo. Žiūrėdama televizorių Laura pajuto kylant karštį. Panika užvaldė merginos k...
Įvykiai
„Uber“ šiandien pristatė naują saugos priemonių rinkinį, kuris per kelias artimiausias savaites bus prieinamas milijonams programėlės vartotojų visoje Europoje, Vidurio Rytuose ir Afrikoje. Naujos ir inovatyvios programėlės funkcijos skirtos dar labiau pakelti asmens ir duomenų saugumo kartelę,  užtikrinti skaidrumą, atskaitomybę bei vartotojų ramybę. Naujovės palies kiekvieną programėlės vartotoją Nuo pat programėlės veikimo pradžios „Uber“ kūrė technolog...
Laisvalaikis
Nors vasara išlieka populiariausias atostogų laikas, kelionių pardavimai rodo, jog ribos tarp sezonų trinasi – vis daugiau poilsiautojų iš Lietuvos atostogų lagaminus kraunasi rudenį ar pavasarį. O savaitės, sutampančios su moksleivių rudens ar pavasario atostogomis, tampa ypač paklausios, mat, nepraleidžiant pamokų, šiluma piečiau esančiose šalyse galima mėgautis visa šeima. Pvz., Turkijoje poilsiautojų būna net iki lapkričio. Vis dėlto kelionių organizat...
Įvykiai
Pusryčius suvalgyk pats, pietus pasidalink su draugu, o vakarienę atiduok priešui sako kinų patarlė. Vis dėlto, siekiant maitintis sveikiau, svarbu ne tik papusryčiauti sočiai, bet ir tinkamai pasirinkti, ką ryte valgyti. Mitybos specialistės Vaidos Kurpienės teigimu, dažnas čia ir suklumpa. Tad ekspertė išskiria tris klaidas, kurias dauguma daro per pusryčius, ir paaiškina, kokie pusryčiai – išties vertingi. 1 klaida: saldūs pusryčiai Nors atrodytų, kad s...