Klaipėda pasitinka 58-ąją jūros šventę

Netrukus Klaipėda paskęs 58-osios Jūros šventės šurmulyje. Kviečianti ATRASTI KITOKIĄ,liepos 28-30 dienomis, šventė dovanos daugybę jūrinių akimirkų, kokybiškų, intriguojančių, specialiai Jūros šventei sukurtų projektų, koncertų, teatrinių pasirodymų.Jūros šventės eisena tiesiogiai internetu.

Svarbiausias ir didžiausias pirmosios Jūros šventės dienos akcentas, sujungiantis miestą ir jo žmones – DIDŽIOJI JŪROS ŠVENTĖS EISENA. Globojama VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus Arvydo Vaitkaus, eisena iš J. Janonio gatvės šiandien startuos 18 val.

Toliau eisenos dalyviai keliaus Herkaus Manto gatve, pasuks į Naujojo Sodo g., Naujoji Uosto g., Pilies tiltas, Pilies g. ir pasieks Kruizinių laivų terminalą. Eisenos dalyvių pristatymas numatytas už Pilies tilto. 19 val., tradiciškai pasiekus Kruizinių laivų terminalą, bus pakelta Jūros šventės vėliava ir paskelbtas šventės startas.Šventės organizatoriai teigia, jog eisena kasmet auga ir plečiasi, todėl jos dydis tampa tikru galvosūkiu, mat į eiseną įtraukiama stambiagabaritė technika bei išradingos kompozicijų. Šį kartą eisenoje žygiuos 70 kolektyvų ir įstaigų, kurių dalyvių skaičius turėtų siekti 8000. Anot eisenos koordinatoriaus Karolio Pronckaus, bendras eisenos rikiuotės ilgis – net 2 kilometrai.

„Šį kartą entuziastingos varžybos vyksta dalyvių skaičiumi ir garsu. Vieni buria didžiulius kolektyvus pakviesdami draugus, giminaičius ir devintos eilės pusbrolius, kiti repetuoja garsius ir audringus pasirodymus. Itin gausus žada būti krepšinio klubas „Neptūnas“, į eiseną pakvietęs visus savo sirgalius. Tiesa, eisenoje žygiuos ir kita Klaipėdos sporto pažiba – rankinio klubas „Dragūnas“, - Karolis Pronckus.19 val. Kruizinių laivų terminale, pakėlus Jūros šventės vėliavą, įvyks oficialus šventės atidarymas.Didžiąją Jūros šventės eiseną tiesiogiai bus galima stebėti ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Klaipėdos šventės“, „We Love Lithuania“ arba „Youtube“ kanalu.
Facebook:https://goo.gl/ryxJNH
Youtube:https://goo.gl/MoLKZy
Atgimimo aikštėje – pasaulinė premjeraDidžioji Jūros šventės naujiena - Atgimimo aikštės transformacija, kurios pokyčiai ir nuotaika kvies žaviems susitikimams ir poilsiui, visu savo ryškumu vilios jau penktadienį. Šventės organizatoriai VšĮ „Klaipėdos šventės“ vieną didžiausių Klaipėdos senamiesčio aikščių keičia į didelę, gaivią, jaukią ir draugišką poilsiui zoną.

Aikštės epicentre – elegantiškas miesto fontanas, kurio atspindžiai ir vandens kalba žada nustelbti miesto šurmulį.Išskirtinę atmosferą Atgimimo aikštėje kurs pirmą kartą Klaipėdoje rengiamas festivalis „Klaipėda Piano Masters“. Penktadienio vakarą, nuo 21 val., Atgimimo aikštė taps išskirtinio reiškinio liudininke – čia vyksiančio koncerto metu skambės sutrumpinta A. de Saint-Exupery knygos „Mažasis Princas“ versija, apipinta Prancūzijos kompozitorių fortepijoninėmis miniatiūromis. Auksinio scenos kryžiaus laureatas, aktorius Vaidotas Martinaitis, kuris skaitys Mažąjį princą ir 25 pianistai iš Lietuvos, Kanados, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Meksikos, Pietų Korėjos, Čekijos, Bulgarijos, Rumunijos, Moldovos, Latvijos ir Estijos, taps jaukios penktadieninės Atgimimo aikštės akcentu. Idėjos ir programos autorius - Gintaras Januševičius.Dėmesio centre – trupė iš Prancūzijos „Demain on Change Tout“Septintoji „Teatrinio veiksmo gatvė“ pristato išskirtinius projektus ir netikėtas improvizacijas. Penktadienį, Jūros šventės svečiai kviečiami pagauti išskirtinį Jūros šventės projektą - trupę Prancūzijos„Demain on Change Tout”. Tai milžiniškos žmogaus paukščio lėlės ir jį lydinčių muzikantų – chimerų orkestro kelionė po miestą. Melancholiško žvilgsnio žmogaus ir stručio hibridas myli bei skanauja viską, ką randa. Jis yra paštininkas, poetas ir klajūnas, nepriklausantis jokiam pasauliui. Neįprasto, bet užburiančio šou trukmė 45 min. Pasirodymai šį vakarą vyks 17.00, 20.00 ir 22.00 val.

Teatrinius pasirodymus vakarop pradės ir klaipėdiečių trupė „Tam kartui“su Marijumi Kučiku, Egle Miškinyte, Nerijumi Gedminu, Reda Striškaite, Tomu Kastravicku. „Turbūt ne vienas iš mūsų, žvelgdamas į nespalvotas ūsuotų ponų ir skybėlėtų damų fotografijas, ar subraižytoje kino kronikos juostoje stebėdamas nerangiai judančius ir nenatūraliose pozose sustingusius žmones, susimąsto, o koks buvo jų tikrasis gyvenimas, kaip jie elgėsi prieš šimtą metų. Ateikite pas mus ir pabandykime sužinoti kartu“, - sako Marijus Kučikas.„Teatrinio veiksmo gatvės“ programoje ir pantomimos teatras „A“ į šventę plaukiantis spalvingu MIMŲ LAIVU.„Teatrinio veiksmo gatvės“ amfiteatras įsikurs Turgaus g. Projektą remia Lietuvos Kultūros Taryba ir LR Kultūros ministerija.

Penktadienio programa:17.00, 19.00 Trupė „Tam kartui“ – teatrinis-muzikinis ekskursas į praeitį „Vivat, amžinas Pajūri!”19.30, 21.00 Pantomimos teatro „A“ provokacija „Mimų laivas“16.00, 20.00, 22.00 Interaktyvus muzikinis gatvės šou „Žmogus paukštis ir jo chimerų orkestras“ (Prancūzija). Trukmė 45 min.

Šokantys fontanai su Pajūrio smilgomisVienas laukiamiausių Jūros šventės renginių – šokančių fontanų šou ir vėl kviečia į Jono kalnelio užutėkį. „Miesto garsai“ – taip šį kartą pristatoma unikali šokančių fontanų programa, kurią papildys „Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės“ metų simboliai – SMILGININKAI. ChoreografėsAgnijos Šeikoir šviesos menininko Lino Kutavičiaus sukurtos šviečiančios smilgos atspindi Pamario krašto žmogaus ir gamtos bendrystę, trapumą ir stiprybę. Fontanų projekto choreografė Daiva Palubinskaitė, atlieka - „Padi Dapi Fish“ šokėjai ir savanoriai. Muzikos autorius – Kristijonas Lučinskas.Renginio organizatoriai, kartu su projektą dovanojančia AB „Klaipėdos nafta“ du šventinius vakarus kviečia pasinerti į subtilią muzikos ir vandens, šviesos ir erdvės draugystę. Fontanų šou vyks liepos 28, 29 d., 22.30, 23.30, 0.30, 1.15 val.

Turizmo skveras

Penktadienį, 16.00 val., iškilmingai bus atidarytas ir „Turizmo skveras“. Lietuvos miestų ir kaimyninių miestų bendrystę skatinantį projektą pradės atlikėja iš Ukrainos - Lenara. Renginio svečius pasitiks miesto šeimininkas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Atidarymo ceremonijoje dalyvaus ir svečias iš Latvijos – Girts Kronbergs - Liepojos miesto dūmos pirmininko pavaduotojas investicijų ir turizmo klausimais, Žygimantas Pavilionis - Lietuvos tarptautinių ryšių plėtros ekspertas, buvęs Lietuvos ambasadorius JAV bei Turizmo departamento prie Ūkio ministerijos l.e.p. direktorė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.„Turizmo skvere“ - staigmenos, žaidimai, nuolaidos poilsiui Lietuvoje, kelionių žemėlapiai ir pramogų planas kiekvienam vasaros savaitgaliui. „Turizmo skveras“ įsikurs Dienovidžio skvere (Tomo g. 10).

Tautinio paveldo krantinė „TAI, KAS TIKRA“

Išskirtinė ir savita Lietuvos etninė kultūra ir jos tautinis paveldas Jūros šventės dienomis bus pristatomi krantinėje „Tai, kas tikra“. Šiauriniame rage įsikūrusioje krantinėje „Tai, kas tikra“ užsukę lankytojai ras tik laiko patikrintus, sertifikuotus, Lietuvoje gyvenančių tautų tradiciją atitinkančius, nemasinės gamybos amatininkų dirbinius iš keramikos, medžio, tekstilės; rankų darbo mėsos gaminius, duonos.„Esu įsitikinęs, jog pasaulis ieško ne tautų panašumo, o savitumo, todėl tradiciniai kaimiški gaminiai ir amatai – ideali vietinio savitumo išraiškos forma. Autentiški, kaimiški gaminiai ir produktai gražiai dera su vis labiau populiarėjančiomis ekologijos, natūralizmo idėjomis. Didžiuokimės ir vertinkime „TAI, KAS TIKRA“, - Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.Iškilmingas krantinės „Tai, kas tikra“ atidarymas šiandien, liepos 28 d., 13 val. Dalyvauja LR Žemės ūkio ministras Bronius Markevičius.

Penktadienio muzika įvairiems skoniams

Tarp daugybės Jūros šventės renginių ir išskirtiniai muzikiniai projektai. Didieji šventiniai koncertai kaip jau įprasta užpildys Kruizinių laivų terminalo didžiąją sceną. Penktadienio muzikinėje programoje – grupė „Lemon Joy“, klaipėdiečiai „Royce“, „Eurovizijos“ dainų konkurse abejingų neplikusi, įspūdinga ne tik savo išvaizda, bet ir balsu, Latvijos atlikėja „Aminata“. Teatro aikštės penktadieninę programą pristatys telekomunikacijų bendrovė „Balticum“. Programoje grupių „SUBTILU-Z“, „Biplan“ bei atlikėjos Girmantės pasirodymais. Vakarą vainikuos diskoteka su Vladu Straupu ir „Visų laikų geriausia muzika!“.

KRUIZINIŲ LAIVŲ TERMINALAS:20.00 Grupė „Lemon Joy“21.30 Grupė „Royce“23.00 Atlikėja AMINATA ir grupė (Latvija)0.30–2.00 Jūros šventės dūzgės su DJ Endrio

TEATRO AIKŠTĖ:

PENKTADIENIS TEATRO AIKŠTĖJE SU „BALTICUM TV20.00 Grupė „Subtilu-Z“21.00 Atlikėja Girmantė ir grupė22.30 Grupė „Biplan“

„Kino pavasaris“ svečiuose pas „Menų zoną“

Vakar startavo ir dar viena Jūros šventės naujiena – jungtinė „Kino pavasario“ ir „Menų zonos“ erdvė. Stadione prie KKKC Parodų rūmų (Aukštoji g. 5), tris Jūros šventės vakarus pristatys lietuviškus filmus, kvies į susitikimus su įdomiais filmų režisieriais, kūrybines dirbtuves, dizaino, fotografijos ir dailės parodas.Programa:

16.00–21.00 Fotografo Artūro Šeštoko ambrotipijų fotografavimo kūrybinės dirbtuvės17.00 Didžiausio fotoaparato prototipo Lietuvoje „Camera Obscura“ atidarymas18.00 Grupės „Abudu“ koncertas20.00 Grupės „Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu“ koncertasKINO PAVASARIS „JŪROS ŠVENTĖJE“.22.30 Filmas „Po mirties, prieš pragarą“ (rež. Tomas Ramanauskas, 2017, 10 min.)22.45 Filmas „Kaukai“ (rež. Gediminas Šiaulys, 2017, 10 min.)22.55 Susitikimas su režisieriumi Gediminu Šiauliu23.45 Filmas „Motinos diena“ (rež. Kamilė Milašiūtė, 2017, 13 min.)00.00 Geriausios KANŲ LIŪTŲ reklamosMENŲ ZONA, Aukštoji g. 5

kitos naujienos.

Klaipėdapasitinka58-ąjąjūrosšventę
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Įvertinimų nėra
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Laisvalaikis
Nors vis dar esame apgaubti kalendorinės žiemos, pats laikas pasvajoti ir pasiplanuoti šiltojo sezono veiklas. Lietuvos oro uostai savo laiką rekomenduoja skirti kelionėms bei kviečia išbandyti naujas kryptis jau nuo šių metų kovo pabaigos. Skrydžių žemėlapyje daug ilgai lauktų naujienų – kelionės į Kroatiją, Šveicariją, Armėniją bei kitus dėmesio vertus turizmo taškus. Nuo pavasario iš Vilniaus oro uosto - dar platesnis skrydžių pasirinkimas Šiemet iš Vil...
Įvykiai
„Wizz Air“, greičiausiai auganti ir aplinkai draugiškiausia aviakompanija Europoje* ir didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje bei Rytų Europoje, praneša, kad pradės skrydžius iš Vilniaus į Sankt Peterburgą Rusijoje. Nuo šių metų birželio 3 d. skrydžiai bus vykdomi du kartus per savaitę – trečiadienį ir sekmadienį. Vietas šiam skrydžiui galima rezervuoti jau dabar bendrovės interneto svetainėje arba naudojantis „Wizz Air“ mobiliąja programėl...
Įdomu!
Ocelotas yra nedidelio dydžio laukinė katė, kurią kai kurie žmonės laiko ir namuose. Ji turi didelę galvą, visoje galvoje yra juodos juostelės, užapvalintos ausys ir didelė rožinė nosis, kuri atrodo labai mielai. Ši katė turi skirtingą kailį ir spalvą, kuri priklauso nuo to, kur ji gyvena. Gyvūnai, gyvenantys miške, turi auksinę spalvą. O tie, kurie gyvena krūmuose, yra pilki. Tačiau visi Ocelotai turi vieną juos vienijantį požymį - dėmeles ant kūno, panaš...
Įvairios
Didžiausias Lietuvoje ir išskirtinai moteriškai auditorijai skirtas automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ skaičiuoja naujus registracijos rekordus. Per pirmas kelias registracijos savaites į renginį užsiregistravo virš 200 komandų ir beveik 700 dalyvių.  „Ekranuose šmėkščiojantys įspūdingi Dakaro ralio vaizdai, o gal šilta žiema kursto moterų azartą, tad net trečdalis užsiregistravusių į „Moterų ralį“ yra naujokės. Tik dešimtadalyje ekipažų važiuoja p...
Įvairios
Daiktų žymėjimas policijoje vykdomas jau daugiau nei 15 metų. Kaskart suorganizavus prevencines daiktų žymėjimo priemones, žmonės išties noriai pristato turimus vertingesnius daiktus pažymėti policijoje, taip padidindami tikimybę prarastą daiktą greičiau sugrąžinti teisėtam savininkui. Dažnai gyventojai ir savo iniciatyva atvyksta į komisariatą pažymėti daiktus. Siekiant supaprastinti daiktų žymėjimo prieinamumą, ši paslauga nuo 2020 m. sausio 1 d. -  vien...
Gamta
Žaismingos, švelnios, nepriklausomos, padykusios, atsipalaidavimo virtuozės bei murkimo meistrės. Katės - šie nedideli, mieli plėšrūnai yra ne tik visame pasaulyje populiarūs augintiniai, bet ir svarbi žmonių istorijos dalis. Nuostabiosios, gracingosios murklės gyvena šalia mūsų jau ne mažiau nei 5000 metų ir tikrai nesiruošia niekur atsitraukti. Į savo šeimą priimdami kačiuką, kiekvienas tikimės turėti švelnų, žaismingą ir gražų kompanioną. Deja, kartais...
Įvairios
Didžiausiai Baltijos šalyse geležinkelių grupei „Lietuvos geležinkeliai“ priklausanti keleivių vežimo bendrovė „LG Keleiviams“ praėjusiais metais vežė rekordinį skaičių keleivių – net 5,5 mln. Tai yra 6,7 proc. geresnis rezultatas, lyginant su praėjusiais metai. Augimas buvo stebimas visuose maršrutuose, o bendrovės vežimo pajamos preliminariais duomenimis didėjo 5 proc. „Mūsų tikslas – kurti naują keliavimo kultūrą ir tapti pirmuoju pasirinkimu keliaujant...
Įdomu!
Gražus žvilgsnis, grakšti eisena ir nuostabios akys - visa tai galite pamatyti prijaukintoje laukinių kačių veislėje - Karakale. Karakalai yra tokie pat egzotiški ir neįprasti kaip Bombėjaus katės, o, išvaizda, jie nėra prastesni už Egipto Mau. Jei Karakalą įsigijote dar visiškai mažiuką, tada 100% jis užaugs kaip malonus ir geras augintinis, jame nebus nei pykčio ir laukiškumo. Karakalai turi natūralų bendravimą ir draugiškumą, todėl perėjęs per savo nauj...
Įvykiai
Kilus sumaiščiai dėl žaliųjų rodyklių, Vyriausybė patvirtino, kad pastarosios galės sugrįžti į miestų sankryžas. Apie žaliųjų rodyklių grąžinimą metams dar antradienį pranešė Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, tikinęs, kad jos metams galės grįžti tik problematiškiausiose sankryžose, tačiau trečiadienį nutarta žaliąsias rodykles grąžinti visam laikui. Vyriausybė pakeitė savo nutarimą, kuris įpareigojo tokias rodykles pašalinti nuo šių metų sausio...