Klaipėda pasitinka 58-ąją jūros šventę

Netrukus Klaipėda paskęs 58-osios Jūros šventės šurmulyje. Kviečianti ATRASTI KITOKIĄ,liepos 28-30 dienomis, šventė dovanos daugybę jūrinių akimirkų, kokybiškų, intriguojančių, specialiai Jūros šventei sukurtų projektų, koncertų, teatrinių pasirodymų.Jūros šventės eisena tiesiogiai internetu.

Svarbiausias ir didžiausias pirmosios Jūros šventės dienos akcentas, sujungiantis miestą ir jo žmones – DIDŽIOJI JŪROS ŠVENTĖS EISENA. Globojama VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus Arvydo Vaitkaus, eisena iš J. Janonio gatvės šiandien startuos 18 val.

Toliau eisenos dalyviai keliaus Herkaus Manto gatve, pasuks į Naujojo Sodo g., Naujoji Uosto g., Pilies tiltas, Pilies g. ir pasieks Kruizinių laivų terminalą. Eisenos dalyvių pristatymas numatytas už Pilies tilto. 19 val., tradiciškai pasiekus Kruizinių laivų terminalą, bus pakelta Jūros šventės vėliava ir paskelbtas šventės startas.Šventės organizatoriai teigia, jog eisena kasmet auga ir plečiasi, todėl jos dydis tampa tikru galvosūkiu, mat į eiseną įtraukiama stambiagabaritė technika bei išradingos kompozicijų. Šį kartą eisenoje žygiuos 70 kolektyvų ir įstaigų, kurių dalyvių skaičius turėtų siekti 8000. Anot eisenos koordinatoriaus Karolio Pronckaus, bendras eisenos rikiuotės ilgis – net 2 kilometrai.

„Šį kartą entuziastingos varžybos vyksta dalyvių skaičiumi ir garsu. Vieni buria didžiulius kolektyvus pakviesdami draugus, giminaičius ir devintos eilės pusbrolius, kiti repetuoja garsius ir audringus pasirodymus. Itin gausus žada būti krepšinio klubas „Neptūnas“, į eiseną pakvietęs visus savo sirgalius. Tiesa, eisenoje žygiuos ir kita Klaipėdos sporto pažiba – rankinio klubas „Dragūnas“, - Karolis Pronckus.19 val. Kruizinių laivų terminale, pakėlus Jūros šventės vėliavą, įvyks oficialus šventės atidarymas.Didžiąją Jūros šventės eiseną tiesiogiai bus galima stebėti ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Klaipėdos šventės“, „We Love Lithuania“ arba „Youtube“ kanalu.
Facebook:https://goo.gl/ryxJNH
Youtube:https://goo.gl/MoLKZy
Atgimimo aikštėje – pasaulinė premjeraDidžioji Jūros šventės naujiena - Atgimimo aikštės transformacija, kurios pokyčiai ir nuotaika kvies žaviems susitikimams ir poilsiui, visu savo ryškumu vilios jau penktadienį. Šventės organizatoriai VšĮ „Klaipėdos šventės“ vieną didžiausių Klaipėdos senamiesčio aikščių keičia į didelę, gaivią, jaukią ir draugišką poilsiui zoną.

Aikštės epicentre – elegantiškas miesto fontanas, kurio atspindžiai ir vandens kalba žada nustelbti miesto šurmulį.Išskirtinę atmosferą Atgimimo aikštėje kurs pirmą kartą Klaipėdoje rengiamas festivalis „Klaipėda Piano Masters“. Penktadienio vakarą, nuo 21 val., Atgimimo aikštė taps išskirtinio reiškinio liudininke – čia vyksiančio koncerto metu skambės sutrumpinta A. de Saint-Exupery knygos „Mažasis Princas“ versija, apipinta Prancūzijos kompozitorių fortepijoninėmis miniatiūromis. Auksinio scenos kryžiaus laureatas, aktorius Vaidotas Martinaitis, kuris skaitys Mažąjį princą ir 25 pianistai iš Lietuvos, Kanados, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Meksikos, Pietų Korėjos, Čekijos, Bulgarijos, Rumunijos, Moldovos, Latvijos ir Estijos, taps jaukios penktadieninės Atgimimo aikštės akcentu. Idėjos ir programos autorius - Gintaras Januševičius.Dėmesio centre – trupė iš Prancūzijos „Demain on Change Tout“Septintoji „Teatrinio veiksmo gatvė“ pristato išskirtinius projektus ir netikėtas improvizacijas. Penktadienį, Jūros šventės svečiai kviečiami pagauti išskirtinį Jūros šventės projektą - trupę Prancūzijos„Demain on Change Tout”. Tai milžiniškos žmogaus paukščio lėlės ir jį lydinčių muzikantų – chimerų orkestro kelionė po miestą. Melancholiško žvilgsnio žmogaus ir stručio hibridas myli bei skanauja viską, ką randa. Jis yra paštininkas, poetas ir klajūnas, nepriklausantis jokiam pasauliui. Neįprasto, bet užburiančio šou trukmė 45 min. Pasirodymai šį vakarą vyks 17.00, 20.00 ir 22.00 val.

Teatrinius pasirodymus vakarop pradės ir klaipėdiečių trupė „Tam kartui“su Marijumi Kučiku, Egle Miškinyte, Nerijumi Gedminu, Reda Striškaite, Tomu Kastravicku. „Turbūt ne vienas iš mūsų, žvelgdamas į nespalvotas ūsuotų ponų ir skybėlėtų damų fotografijas, ar subraižytoje kino kronikos juostoje stebėdamas nerangiai judančius ir nenatūraliose pozose sustingusius žmones, susimąsto, o koks buvo jų tikrasis gyvenimas, kaip jie elgėsi prieš šimtą metų. Ateikite pas mus ir pabandykime sužinoti kartu“, - sako Marijus Kučikas.„Teatrinio veiksmo gatvės“ programoje ir pantomimos teatras „A“ į šventę plaukiantis spalvingu MIMŲ LAIVU.„Teatrinio veiksmo gatvės“ amfiteatras įsikurs Turgaus g. Projektą remia Lietuvos Kultūros Taryba ir LR Kultūros ministerija.

Penktadienio programa:17.00, 19.00 Trupė „Tam kartui“ – teatrinis-muzikinis ekskursas į praeitį „Vivat, amžinas Pajūri!”19.30, 21.00 Pantomimos teatro „A“ provokacija „Mimų laivas“16.00, 20.00, 22.00 Interaktyvus muzikinis gatvės šou „Žmogus paukštis ir jo chimerų orkestras“ (Prancūzija). Trukmė 45 min.

Šokantys fontanai su Pajūrio smilgomisVienas laukiamiausių Jūros šventės renginių – šokančių fontanų šou ir vėl kviečia į Jono kalnelio užutėkį. „Miesto garsai“ – taip šį kartą pristatoma unikali šokančių fontanų programa, kurią papildys „Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės“ metų simboliai – SMILGININKAI. ChoreografėsAgnijos Šeikoir šviesos menininko Lino Kutavičiaus sukurtos šviečiančios smilgos atspindi Pamario krašto žmogaus ir gamtos bendrystę, trapumą ir stiprybę. Fontanų projekto choreografė Daiva Palubinskaitė, atlieka - „Padi Dapi Fish“ šokėjai ir savanoriai. Muzikos autorius – Kristijonas Lučinskas.Renginio organizatoriai, kartu su projektą dovanojančia AB „Klaipėdos nafta“ du šventinius vakarus kviečia pasinerti į subtilią muzikos ir vandens, šviesos ir erdvės draugystę. Fontanų šou vyks liepos 28, 29 d., 22.30, 23.30, 0.30, 1.15 val.

Turizmo skveras

Penktadienį, 16.00 val., iškilmingai bus atidarytas ir „Turizmo skveras“. Lietuvos miestų ir kaimyninių miestų bendrystę skatinantį projektą pradės atlikėja iš Ukrainos - Lenara. Renginio svečius pasitiks miesto šeimininkas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Atidarymo ceremonijoje dalyvaus ir svečias iš Latvijos – Girts Kronbergs - Liepojos miesto dūmos pirmininko pavaduotojas investicijų ir turizmo klausimais, Žygimantas Pavilionis - Lietuvos tarptautinių ryšių plėtros ekspertas, buvęs Lietuvos ambasadorius JAV bei Turizmo departamento prie Ūkio ministerijos l.e.p. direktorė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.„Turizmo skvere“ - staigmenos, žaidimai, nuolaidos poilsiui Lietuvoje, kelionių žemėlapiai ir pramogų planas kiekvienam vasaros savaitgaliui. „Turizmo skveras“ įsikurs Dienovidžio skvere (Tomo g. 10).

Tautinio paveldo krantinė „TAI, KAS TIKRA“

Išskirtinė ir savita Lietuvos etninė kultūra ir jos tautinis paveldas Jūros šventės dienomis bus pristatomi krantinėje „Tai, kas tikra“. Šiauriniame rage įsikūrusioje krantinėje „Tai, kas tikra“ užsukę lankytojai ras tik laiko patikrintus, sertifikuotus, Lietuvoje gyvenančių tautų tradiciją atitinkančius, nemasinės gamybos amatininkų dirbinius iš keramikos, medžio, tekstilės; rankų darbo mėsos gaminius, duonos.„Esu įsitikinęs, jog pasaulis ieško ne tautų panašumo, o savitumo, todėl tradiciniai kaimiški gaminiai ir amatai – ideali vietinio savitumo išraiškos forma. Autentiški, kaimiški gaminiai ir produktai gražiai dera su vis labiau populiarėjančiomis ekologijos, natūralizmo idėjomis. Didžiuokimės ir vertinkime „TAI, KAS TIKRA“, - Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.Iškilmingas krantinės „Tai, kas tikra“ atidarymas šiandien, liepos 28 d., 13 val. Dalyvauja LR Žemės ūkio ministras Bronius Markevičius.

Penktadienio muzika įvairiems skoniams

Tarp daugybės Jūros šventės renginių ir išskirtiniai muzikiniai projektai. Didieji šventiniai koncertai kaip jau įprasta užpildys Kruizinių laivų terminalo didžiąją sceną. Penktadienio muzikinėje programoje – grupė „Lemon Joy“, klaipėdiečiai „Royce“, „Eurovizijos“ dainų konkurse abejingų neplikusi, įspūdinga ne tik savo išvaizda, bet ir balsu, Latvijos atlikėja „Aminata“. Teatro aikštės penktadieninę programą pristatys telekomunikacijų bendrovė „Balticum“. Programoje grupių „SUBTILU-Z“, „Biplan“ bei atlikėjos Girmantės pasirodymais. Vakarą vainikuos diskoteka su Vladu Straupu ir „Visų laikų geriausia muzika!“.

KRUIZINIŲ LAIVŲ TERMINALAS:20.00 Grupė „Lemon Joy“21.30 Grupė „Royce“23.00 Atlikėja AMINATA ir grupė (Latvija)0.30–2.00 Jūros šventės dūzgės su DJ Endrio

TEATRO AIKŠTĖ:

PENKTADIENIS TEATRO AIKŠTĖJE SU „BALTICUM TV20.00 Grupė „Subtilu-Z“21.00 Atlikėja Girmantė ir grupė22.30 Grupė „Biplan“

„Kino pavasaris“ svečiuose pas „Menų zoną“

Vakar startavo ir dar viena Jūros šventės naujiena – jungtinė „Kino pavasario“ ir „Menų zonos“ erdvė. Stadione prie KKKC Parodų rūmų (Aukštoji g. 5), tris Jūros šventės vakarus pristatys lietuviškus filmus, kvies į susitikimus su įdomiais filmų režisieriais, kūrybines dirbtuves, dizaino, fotografijos ir dailės parodas.Programa:

16.00–21.00 Fotografo Artūro Šeštoko ambrotipijų fotografavimo kūrybinės dirbtuvės17.00 Didžiausio fotoaparato prototipo Lietuvoje „Camera Obscura“ atidarymas18.00 Grupės „Abudu“ koncertas20.00 Grupės „Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu“ koncertasKINO PAVASARIS „JŪROS ŠVENTĖJE“.22.30 Filmas „Po mirties, prieš pragarą“ (rež. Tomas Ramanauskas, 2017, 10 min.)22.45 Filmas „Kaukai“ (rež. Gediminas Šiaulys, 2017, 10 min.)22.55 Susitikimas su režisieriumi Gediminu Šiauliu23.45 Filmas „Motinos diena“ (rež. Kamilė Milašiūtė, 2017, 13 min.)00.00 Geriausios KANŲ LIŪTŲ reklamosMENŲ ZONA, Aukštoji g. 5

kitos naujienos.

Klaipėdapasitinka58-ąjąjūrosšventę
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Kriminalai
Vokietijos Gumersbacho teismas 29-nerių lietuviui dėl mašinos vagystės ir kitų smulkių nusikaltimų skyrė dviejų metų ir dviejų mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Balandžio ryte jaunuolis užpuolė 69-nerių senolę, čiupo moters rankinę ir nuvažiavo jos baltu Opel Corsa automobiliu. Praėjus dviems dienoms nuo nusikaltimo įvykdymo, Rupichterote gyvenantis lietuvis pastebėtas. Jį pamatė apie 1:15 val. nakties vogta mašina važiuojantį tarp Valdbriolio ir Rozenbacho....
Įdomu!
Pagerintas naujas rekordas – Šveicarijos laikrodžių gamintojas „Vacheron Constantin“ sukūrė kišeninį laikrodį „Referenz 57260“, kuris, pasak kūrėjų - sudėtingiausias pasaulyje. Naujajam „Referenz 57260“ modeliui funkcijų gausa neprilygsta joks kitas mechaninis laikrodis. Skirtingai nei elektroninis, mechaninis laikrodis susideda iš varžtų, krumpliaračių ir spyruoklių. Dauguma laikrodžių savininkų, pirmenybę teikia įprastoms laikrodžių funkcijoms ir dizainu...
Įvykiai
Ketvirtadienį Rygoje pristatyta lietuvių sukurta naujovė – virtualioje realybėje (VR) atkurtas Latvijos sostinės gyvenimas prieš šimtmetį. „Riga Time Jump“ pavadintą minutės trukmės vaizdą galima stebėti bet kuriame išmaniajame įrenginyje arba Domo katedros aikštėje specialiai įrengtu teleskopu. Lietuviškas sprendimas – tarp pirmųjų pasaulyje Lietuviškos įmonės „Nonsense.tv“ sukurtas sprendimas tapo vienu pirmųjų pasaulyje virtualios realybės istorinių v...
Įvykiai
Lietuvos policijos mokykloje (toliau – LPM) vakar prasidėjo būsimų kursantų atranka, kuri truks visą savaitę. Atrankoje dalyvauja 232 jaunuoliai iš visos Lietuvos, iš jų 152 vyrai ir 80 merginų. Prašymus mokytis LPM pateikė daugiau nei 500 asmenų, t.y. 573, tačiau visus reikalavimus atitiko ir tikrinimus įveikė ne visi, be to, dalis nespėjo laiku praeiti visų tikrinimo etapų, todėl atrankoje dalyvauja tik pusę iš tų, kurie pareiškė norą mokytis LPM. Daugia...
Sportas
Bėgimas – vienas paprasčiausių ir efektyviausių kardio treniruotės variantų. Nėra nieko geriau už jausmą, kai bėgdamas lieji susikaupusią energiją ir tarsi „išsivalai“ nuo neigiamų minčių bei per dieną patiriamo streso. Deja, bėgimo takelis laikui bėgant gali virsti itin atgrasiu ir nuobodulį keliančiu užsiėmimu. Todėl tam, kad treniruotė sporto klube taptų ne tik įdomesne, bet ir efektyvesne, sporto treneriai siūlo keletą būdų kardio treniruotei paįvairin...
Nuotraukų galerija
„Buvo kažkas wow!!! Sunku surasti žodžius apibūdinti visam jausmų kratiniui: ir euforija, ir džiaugsmas, ir didelis dėkingumas kiekvienam, kad tai įvyko! Ir noras vėl imtis kažko naujo: dirbti, dirbti, dirbti, - po sekmadienio vakarą Trakų pilyje nugriaudėjusio koncerto įspūdžiais dalijosi dainininkė Monika Linkytė. -Gal suprasiu rytoj, kad tai įvyko? Kol kas atrodo - neįtikėtina!“. Panašiai jautėsi ir daugelis beveik dvi valandas trukusio koncerto svečių....
Laisvalaikis
Fejeverkus išrado kinų dvasininkas Li Tianas. Fejeverkai ir šaunamieji ginklai pradėti gaminti, kai išrastas parakas. Naudodami paprasčiausias petardas, Tangų dinastijos laikais kinai leisdavo fejeverkus, tam, kad atbaidytų demonus ir piktąsias dvasias. Pirmieji fejeverkai buvo bambukas pripildytas salietra, medžio anglimis ir siera. Toks „sprogstamasis bambukas“ „atbaidydavo“ epidemijas ir blogą orą. Dabar fejeverkai visame pasaulyje naudojami paminint re...
Sveikata
Prasidėjęs grybavimo sezonas jau vilioja grybų mėgėjus į miškus. Nors dėl karščių gausaus grybų derliaus nesitikima, specialistai perspėja, kad rimtoms sveikatos problemoms sukelti užtenka ir vieno nerinkamo grybo. Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biuro duomenimis, praėjusiais metais visoje šalyje dėl apsinuodijimo grybais į ligonines buvo paguldyta beveik pusšimtis gyventojų, nustatytas vienas mirties atvejis. Pasak specialistų, daugeliu atvejų pad...
Kultūra
Laidojimo apeigos senos kaip pasaulis. Jau pirmykščiai žmonės laidojo mirusiuosius. Esama užuominų, kad jau žiloje senovėje tikėta pomirtiniu gyvenimu. Toks požiūris nėra be pagrindo. Buvo tikimasi, jog velioniai prisikels. Todėl suprantama, kad su velioniu laidojami ir daiktai, jų galėjo prireikti po mirties. Ši tradicija gyvavo Senovėje ir ankstyvaisiais viduramžiais. Tiltas į kitą pasaulį Senosiose Šiaurės ir Vakarų Europos religijose gamta, ypač gamt...