Patvirtinta nauja kultūros ir meno projektų finansavimo tvarka

Nuo ateinančių metų visi į dalinį savivaldybės biudžeto finansavimą pretenduojantys Kultūros ir meno projektai bus vertinami, atrenkami ir finansuojami pagal vieną bendrą tvarką. Ją liepos 27 d. posėdyje patvirtino Klaipėdos miesto savivaldybės taryba. Naujasis Kultūros ir meno projektų dalinio finansavimo iš savivaldybės biudžeto tvarkos aprašas parengtas atsižvelgiant į Lietuvos kultūros tarybos kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų teikimo gaires. Kartu patvirtinti ir su paraiškų vertinimu susiję dokumentai – Ekspertų atrankos aprašas bei Ekspertų darbo reglamentas.

„Naujas tvarkos aprašas pakeis aštuonias skirtingas tvarkas, šiuo metu reglamentuojančias dalinį kultūros ir meno projektų finansavimą. Naujoji tvarka bus efektyvesnė, užtikrins dar didesnį skaidrumą. Tikime, kad ji tikrai bus visiems aiški ir suprantama“, – sako Klaipėdos savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė.

Rengiant naują tvarką atsižvelgta į daugelį kultūros bendruomenės pasiūlymų, kurie buvo išsakyti teologo Tomo Kiaukos koordinuotuose Kultūros forumuose, tvarka buvo pristatyta Kultūros ir meno tarybai, kurią sudaro įvairų meno sričių atstovai, o daugumą jų deleguoja pačios meno kūrėjų organizacijos, susivienijimai, kultūros įstaigos.

Pagal naują reglamentavimą, pagrindinis vaidmuo vertinant paraiškas teks ekspertams ir jų grupėms, kurių paslaugos bus apmokamos viešųjų pirkimų įstatymo numatyta tvarka. Siekiant užtikrinti vertinimų skaidrumą, bus išlaikomas ekspertų anonimiškumas ir įdiegta vieninga kultūros projektų 100 balų vertinimo sistema. Kultūros ir meno taryba nebus įgaliota pervertinti konkursams pateiktų projektų bei siūlyti sumas projektų daliniam finansavimui, o atliks tik šias funkcijas: nustatys sričių projektų vertinimo prioritetus, sričių ir programų projektų dalinio finansavimo kvotas, turės galimybę padidinti minimalų balų vidurkį projektų finansavimui, siūlys ekspertams iš naujo pervertinti konkursams pateiktas paraiškas. Buvo atsisakyta ankstesniuose Kultūros projektų dalinio finansavimo iš savivaldybės biudžeto lėšų nuostatuose taikyto maksimalios prašomos kultūros ar meno projekto sumos apribojimo, siekusio 6000 eurų. Be to, programų projektų finansavimui bus nustatytas trimetis finansavimas, kuris suteiks galimybes sistemingiau teikti įvairias kultūros bei meno paslaugas arba kurti ilgalaikius kultūros produktus.

Naujai patvirtintas kultūros ir meno projektų dalinio finansavimo iš savivaldybės biudžeto tvarkos aprašas leis įgyvendinti Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros 2017–2030 metų strategijoje išsikeltus tikslus ir uždavinius.

Žinia, miesto politikai yra apsisprendę iki 2019 metų padvigubinti finansavimą kultūrai ir šiai sričiai skirti apie 4 proc. nuo miesto biudžeto. Šis tikslas jau beveik pasiektas šiemet. 2017 metais, kai Klaipėda yra Lietuvos kultūros sostinė, Kultūros plėtros programai skirta 8,6 mln. eurų. Lyginant su 2016 metais tai yra 3,6 mln. daugiau.

kitos naujienos.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.