Jūros šventė 2017: išskirtiniai „Menų zonos“ projektai ir speciali „Kino pavasario“ programaa

Pašėlę koncertai, „Kino pavasario" filmai, susitikimai su įdomiais filmų režisieriais, kūrybinės dirbtuvės, dizaino, fotografijos ir dailės parodos, keliaujanti biblioteka bei didžiausio Lietuvoje fotoaparato atidarymas į kurio vidų galima įeiti. JŪROS ŠVENTĖS metu, liepos 28–30 d., nauja renginių erdvė Klaipėdoje – kūrybinė platforma „Menų Zona“ kviečia į originalią ir įvairiapusišką programą.

Koncertai:

Balkumbia– pusę pasaulio scenų koncertavusi grupė iš Katalonijos sostinės Barselonos, kurios pagrindinė vokalistė klaipėdietė Ugnė Danielė Reikalaitė dainuoja septyniomis kalbomis. Neįtikėtina merginos sėkmės istorija žavi ir įkvepia. Kažkada iškeliavusi su 200 eurų kišenėje laimės ieškoti, ji grįžta į Lietuvą, kaip išgarsėjusios Ispanijoje kumbios ir balkanų muzikos grupės pagrindinė vokalistė. Nuoširdus internacionalinis kolektyvas keri savo karštais ir emocingais pasirodymais. Tai pirmas jų koncertas Lietuvoje.https://www.youtube.com/watch?v=lPYtqditUNk(Koncerto promo)Ir visa tai kas yra gražu yra gražu- Lietuviško roko legenda bei improvizacinės beprotybės meistrai vėl džiugina klausytojus savo pasirodymais. Kiekvienas jų koncertas tai neeilinė patirtis tiek klausytojui, tiek žiūrovui. Jie scenoje gali daryti, bet ką. Bet svarbiausia išlikti savimi. Kokie jie ir yra jau 30 metų Lietuvos roko scenoje.Abudu –Neseniai išleidę savo debiutinį albumą „Akys žvyro pilnos“ grupė surengė turą po didžiuosius Lietuvos miestus. Savo pasirodymais penki vaikinai iš Vilniaus pakėlė savo kartelę ir užtikrintai tampa vieni iš lyderiaujančių Lietuvos jaunojo roko padangėje. Neįtikėtina energija ir šėlsmas kartu su klausytojais. Vieningas kolektyvas kiekviena kartą groja taip, lyg tai būtų paskutinis jų koncertas gyvenime.Pinigautojai– jeigu jūs dar nieko negirdėjote apie šį dviejų aktorių duetą iš Klaipėdos, vadinasi gyvenate atsiskyręs miške arba mėnulyje. Gytis ir Šimelionis ir Donatas Želvys seniau darę pasirodymus gatvėse minios apsuptyje keliasi į didesnes scenas. Tačiau intymus ir šmaikštus bendravimas su žiūrovais niekur nedingo.

Tai sprogstantis pasirodymas, kurį sudaro dainos, aktorystė bei improvizacija. Čia net ir didžiausias paniurėlis atsistos nuo kėdės ir dainuos kartu su šiuo nekontroliuojamu duetu.https://www.youtube.com/watch?v=9wJ-8n3_IzE(Pinigautojų klipas)Abii- Prieš gerus metus sugroję pirmąjį koncertą, jie laimėjo jaunų grupių konkursą „Garažas‘16“, o vėliau ir dar vieną – „Galapagai music challenge“. Retai Lietuvos muzikos scenoje galima išvysti tokį stiprų jaunos grupės startą, tačiau grupė „Abii“ nežada sustoti. Estetiški muzikos ir išvaizdos prasme grupė prikausto dėmesį savo skambesiu. Tie kas išgirsta juos pirmą kartą visada būna maloniai nustebinti.Poezijos medžiotojai– Nuoširdus kolektyvas, kurie pavergia savo paprastumu. Retai tenka matyti poezijos ir muzikos sintezę, kuri verčia klausytojus linksmintis ir prašyti dar daugiau dainų. Jų kūrybos pagrindą sudaro grupės lyderio kuriami tekstai ir eilėraščiai. Kolektyvo bendro darbo rezultatas - originali muzika, neužstrigusi vienos rūšies stiliaus rėmuose. Grupė savo kūrybą įvardija kaip muzikinę poeziją, nes tekstas yra dažniau deklamuojamas nei išdainuojamas.Tribe– jauna grupė iš Klaipėdos, kuriai dar viskas prieš akyje. Jau koncertavę viena iš savo pirmųjų koncertų „Menų zonoje“ grupė „Tribe“ sulaukė šilto palaikymo. Lengvo roko ir džiazo mišinys nuteikia lengvai ir žaismingai.Fotografijos dirbtuvės ir laboratorija „Menų zonoje“Jūros šventės metu fotomenininkas Artūras Šeštokas vykdys ambrotipijų (šlapio kolodijaus procesas) fotografavimo veiklą.

Tai magiškas 19 amžiaus fotografijos procesas. Pamirškite asmenukes, kurias pasidaryti taip lengva, kad jos tampa nebereikšmingos. Tai unikali patirtis tiek fotografuojančiam, nes rezultatas niekada nebūna toks pat, tiek besifotografuojančiam, nes procesas trunka iki penkiolikos minučių. Tai fotografijos menas, kurio neįmanoma pamiršti.Didžiausio Lietuvoje fotoaparato atidarymasVienas iš „Menų zonos“ konteinerių Jūros šventės metu bus paverstas didžiuliu fotoaparatu arbaCamera Obscura. Tai optinis įrenginys, naudotas dailininkų ir turėjęs įtakos fotografijos atsiradimui. pro mažą skylutę įsiskverbianti šviesa ant visiškai tamsios patalpos sienos projektuoja apverstą vaizdą. Taip buvo atrastas fotografavimo būdas. Šiais laikais šia technika fotografai naudojasi tik dėl smalsumo, noro sukurti ypatingas meniškas nuotraukas. Jie gaminasi kameras iš kavos, arbatos, tabako dėžučių ar kitokių dėžių. Dėžėje pragręžiama skylutė, o į dėžės vidų dedama šviesai jautri medžiaga. Fotografuojant šiuo būdu vaizdas gali būti fiksuojamas (eksponuojamas) labai ilgai: minutę, valandą ar net parą. Visa šią optinę iliuziją galėsite pamatyti savo akimis įžengę į didžiausio Lietuvoje fotoaparato vidų.

„KINO PAVASARIO“ programa:

„Menų zonos“ gretas papildys ir didžiausias Lietuvoje kino festivalis - „Kino pavasaris“ su specialia, Jūros šventei skirta programa. Per daugiau nei dvidešimt metų jis tapo šalies kultūrai ypač įtakingu ir labiausiai lankomu renginiu. Šiųmetinis „Kino Pavasaris“ nešęs „Naujų vėjų“ vėliavą, Jūros šventės renginius pradės jau ketvirtadienį, liepos 27-ąją.Tris Jūros šventės vakarus, nuo 22.00 iki 2.00 val., „Kino pavasario“ gerbėjų laukia: kruopščiai atrinkti trumpametražiai filmai, įspūdingiausios kūribiškumo festivalio Kanų Liūtai reklamos, pašnekesiai ir susitikimai su įdomiais filmų kūrėjais. „Kino pavasario“ programoje - filmas „Kaukai“ (rež. Gediminas Šiaulys), „Motinos diena“ (rež. Kamile Milasiute), „Kupranugaris“ (rež. Laurynas Bareisa), „Kalnai kalnai“ (rež. Marija Stonyte). „Gyvenimas yra gražus ir niekada nesibaigia“ (rež. Saulė Bliuvaitė), „Po mirties, prieš pragarą“ (rež. Tomas Ramanauskas), „Budėjimas“ (rež. Karolis Kaupinis).

Parodos:

Tapybos, grafikos ir iliustracijos meno grupinės parodos„Meno Tona“ – ironiškas pavadinimas, kaip ir meno kvadratūra arba meno laipsniai. Eklektišką ekspozicijos sudėtį bei formą pasufleravo pats gyvenimas tarp skirtingu kūrėjų, bendravimas, o dažnai ir kūrybinio proceso stebėjimas. Parodos dalyviai: Raminta Juozapavičiūtė (aka Maivyda), Arminas Stanulevičius (aka Spooky), Laura Žaliauskaitė, Augustas Lopas, Andrius Makarevičius (aka Makare), Živilė Spūdytė (aka Žvėrūna), Vaidotas Darulis, Artūras Rožkovas (aka Arce), Darius Vaičekauskas (aka KvasDesign). Parodos kuratorius Artūras Rožkovas.

Dizaino studijos:

Šventės metu „Menų zonoje“ vyks „IKRA galerija Pop Up“ – mados ir meno galerijos atidarymas. Viename iš konteinerių įsikurs kūrybinio dizaino studija, kurioje savo kūrybą pristatys uostammiesčio menininkai bei jų kuriami prekiniai ženklai: „Linija Alfa“, „KOOP LARЁK“, „Beardy Graphics“.

Keliaujanti biblioteka „Menų zonoje"

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka įsikuria „Menų zonoje" Jūros šventės metu. Čia vyks įvairūs literatūriniai užsiėmimai ir žaidimai. Praleisk laisvalaikį su knyga! Liepos 27 d., 17 val.,vyks knygos „Motociklais aplink pasaulį. Per Amerikos žemynus“ pristatymas. Dalyvaus: keliautojai Vilius Navickas ir Jolanta Navickienė, fotografas Saulius Paukštys.

Nauja renginių erdvė Klaipėdoje – kūrybinė platforma „Menų Zona“ (stadionas prie KKKC Parodų rūmų/ Aukštoji g. 5).

DETALI PROGRAMA:

LIEPOS 27 D., KETVIRTADIENIS:15:00 Kūrybinio dizaino studijų – „Linija Alfa“, „KOOP LARЁK“, „Beardy Graphics“ atidarymas.15:30 Didžiausio Lietuvoje fotoaparato Camera Obscura atidarymas.16:00 Tapybos, grafikos ir iliustracijos meno grupinės parodos „Meno tona“ atidarymas.16:30 „IKRA galerija Pop Up“ – mados ir meno galerijos atidarymas.17:00 Knygos „Motociklais aplink pasaulį. Per Amerikos žemynus“ pristatymas.18.00 Grupės „Tribe" koncertas (Klaipėda).19:30 Grupės „Poezijos medžiotojai" koncertas (Klaipėda).21:00 Aktorių dueto „Pinigautojai" pasirodymas (Klaipėda).22.00 Filmas „Kalnai kalnai“ (rež. Marija Stonytė, 2016, 30 min.).22.30 Pokalbis su režisiere Marija Stonyte.23.00 Filmas „Gyvenimas yra gražus ir niekada nesibaigia“ (rež. Saulė Bliuvaitė, 2016, 19 min.).

LIEPOS 28 D., PENKTADIENIS:12:00 - 24:00 Didžiausias veikiantis Lietuvoje fotoaparatas - Camera Obscura.12:00 - 24:00 Veiks tapybos, grafikos ir iliustracijos meno grupinė paroda - „Meno tona“.12:00 - 24:00 Veiks „IKRA galerija Pop Up“ – mados ir meno galerija.12:00 - 24:00 Veiks kūrybinio dizaino studijos – „Linija Alfa“, „KOOP LARЁK“, „Beardy Graphics“.16:00 - 21:00 Artūro Šeštoko ambrotipijų fotografijos dirbtuvės.18.00 Grupės „Abudu" koncertas (Vilnius)20:00 Grupės „Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu" koncertas (Vilnius).22.30 Filmas „Po mirties, prieš pragarą“ (rež. Tomas Ramanauskas, 2017, 10 min.).22.45 Filmas „Kaukai“ (rež. Gediminas Šiaulys, 2017, 10 min.).22.55 Susitikimas su režisieriumi Gediminu Šiauliu.23.45 Filmas „Motinos diena (rež. Kamilė Milašiūtė, 2017, 13 min.).00.00 Geriausios „Kanų liūtų" reklamos.

LIEPOS 29 D., ŠEŠTADIENIS:12:00 - 24:00 Didžiausias veikiantis Lietuvoje fotoaparatas - Camera Obscura.12:00 - 24:00 Veiks tapybos, grafikos ir iliustracijos meno grupinė paroda - „Meno tona“.12:00 - 24:00 Veiks „IKRA galerija Pop Up“ – mados ir meno galerija.12:00 - 24:00 Veiks kūrybinio dizaino studijos – „Linija Alfa“, „KOOP LARЁK“, „Beardy Graphics“.16:00 - 21:00 Artūro Šeštoko ambrotipijų fotografijos dirbtuvės.18.00 Grupės „Abii" koncertas (Vilnius).19.00 Grupės „Balkumbia" koncertas (Barselona, Ispanija).22.00 Filmas „Budėjimas“ (rež. Karolis Kaupinis, 2017, 16 min.).22.20 Susitikimas su filmo režisieriumi Karoliu Kaupiniu ir aktoriumi Donatu Želviu.23.00 Filmas „Kupranugaris“ (rež. Laurynas Bareiša, 2016, 13 min.).23.15 Geriausios „Kanų liūtų" reklamos.

Kūrybinę platformą „Menų zona“ organizuoja Meno kūrėjų sąjunga. Projektą iš dalies remia Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba. Projektas yra Klaipėda – Lietuvos kultūros sostinė 2017 renginių dalis.

Renginio partneriai:Kino Pavasaris | Vilnius International Film Festival, Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, Kultūros uostas Klaipėda, Jūros šventė, IKRA galerija, Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius, photoklaipeda.lt

kitos naujienos.

Jūrosšventė2017:išskirtiniai„Menųzonos“projektaiirspeciali„Kinopavasario“programaa
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Transportas
Užsitęsusi bobų vasara ir iki trumpų rankovių spalį vis dar leidžiančios išsirengti dienos ne juokais trikdo vairuotojus: kaip nepaskubėti šiemet „perauti“ savo automobilį žieminėmis padangomis? Atotrūkis tarp tam jau tinkamos temperatūros ankstyvą rytą ir šiltų dienų didina riziką, kad vairuotojai padangų keisti neskubės iki paskutinės sekundės, o jei staigiai atšals – tam bus visiškai nepasiruošę. Specialistai teigia, esminė klaida, kurią paprastai daro...
Laisvalaikis
Kasmet ištinkanti slidinėjimo karštinė – visai čia pat. O dauguma tų, kuriems vėsesni orai jau ne vieną sezoną reiškia ausyse švilpiantį vėją ir snieguotas kalnų viršūnes, patvirtins, jog priprasti prie šių potyrių pakanka vos vienos kelionės į kalnus. Tarptautinis kelionių organizatorius „Tez Tour“ rekomenduoja slidinėjimo kurortus Austrijoje ir Italijoje jau šiam, 2018–2019 metų, sezonui. Ir primena svarbiausius dalykus, kurie privalomi pradedantiesiems,...
Laisvalaikis
Skaičiuojama, kad maistas – viena populiariausių įrašų temų socialiniuose tinkluose. Ir ne retas sutiks, jog būtent šiuo metu socialiniuose tinkluose „ant bangos“ įvairiaspalviai, iš tolimų pasaulio kampelių kilę užkandžių rinkiniai, angliškai vadinami „Buddha bowl“ ir „poke bowl“. Kas tai ir kaip juos paruošti, pasakoja ekspertai. „Budos dubenėlis“ (angliškai „Buddha bowl“) yra vegetariškas vieno dubens patiekalas, kuriam galima naudoti tiek šviežias, tie...
Laisvalaikis
Išmanieji daugeliui jau pakeitė tokius įrenginius kaip fotoaparatas, laikrodis ar muzikos grotuvas. Tačiau telefonus susiejus su neįtikėtinais priedais, jie gali tapti dar išmanesni ir transformuotis į kopijavimo aparatą, kompiuterį ar raktų seklį. Jūsų dėmesiui – 4 Arnoldo Lukošiaus, „Tele2 Inovacijų biuro“ eksperto, rekomenduojami telefonų priedai, praversiantys tiek dirbant, tiek pramogaujant. 1. Dingo raktai? Jiems galima paskambinti  Vėluojate ir vėl...
Laisvalaikis
Kiekvienas besisvečiuojantis Amerikoje greitai pastebi išskirtinius amerikiečių valgymo ir apsipirkimo įpročius. Kai kurie neatskiriami amerikietiškos virtuvės gardėsiai spėjo prigyti ir Lietuvoje – daugelis jau pamėgo sūrio pyragus, keksiukus ar klevų sirupu bei riešutų sviestu pagardintus įvairius patiekalus. Ilgą laiką už Atlanto viešėjusi ir amerikietiška virtuve besidominti maisto tinklaraščio „Saulėta virtuvė“ autorė Asta Černė dalinasi pastebėjimais...
Transportas
Pigių skrydžių bendrovei „Wizz air” nutraukus tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Varšuvą, keleivių vežimo bendrovė „Lux Express” skaičiuoja, kad jų autobusais iš Vilniaus į Varšuvą važiuos 15-20 proc. daugiau keleivių. Pigių skrydžių oro linijos „Wizz air“ paskelbė, jog nuo šių metų spalio 19 dienos panaikina maršrutą Vilnius-Varšuva, todėl keliauti į šį miestą lėktuvu taps gerokai brangiau. Tarptautinė keleivių vežimo bendrovė „Lux Express“ prognozuoja,...
Įvykiai
Vakar Londone „Huawei“ pristatė naująją telefonų seriją „Huawei Mate 20“, kuri išmaniųjų telefonų kartelę kilstelėjo į neregėtas aukštumas. Bene labiausiai laukta naujovė – įrenginiuose integruotas inovatyvus, aukščiausio našumo „Kirin 980“ lustas. Dvigubas neuroninis procesorius, trigubo lęšio „Leica“ kamera kartu su itin plačiu objektyvu, bei „SuperCharge“ greitojo įkrovimo funkcija – tai tik maža dalis to, ką siūlo naujieji įrenginiai. Dienos šviesą Lon...
Įvykiai
Bent kartą per metus namų interjero pokyčius inicijuoja 30 proc. šalies gyventojų, o pirmenybę teikia skandinaviškam interjero stiliui. Tokius rezultatus atskleidė parodos „Baldai. Dizainas. Interjeras“ lankytojų apklausa. Specialistų teigimu, tai rodo, kad vis dažniau namus įsirenkame ir įsirengiame ne visam gyvenimui, tampame mobilesni ir jaučiamės ekonomiškai saugesni. Vieni namai ne visam gyvenimui Parodų ir kongresų centre „Litexpo“ jau 24-tą kartą vy...
Nuotraukų albumas
Jau keletą dešimtmečių vietiniai stengiasi paversti Koh Talu gamtos sanatorija. Jiems puikiai sekasi, ne veltui vienos rečiausių vėžlių rūšies patelės šioje saloje pasirinko dėti kiaušinius. Gyvūnijos išsaugojimu rūpinasi ne tik vietiniai, bet ir turistai, kurių į salą kol kas užklysta tik vienas kitas. Jų teigimu, jei esate matę filmą „The Beach“, atskleidusį laukinę Tailando pusę, ir svajojote pasijausti jo herojumi, tai padaryti tikrai galėsite Koh Talu...