Statybų naujienos: kiek šiandien sostinėje kainuoja būstas?

Nekilnojamo turto kainų pokyčiai - visada buvo aktualūs gyvenantiems tiek mieste, tiek kaime. Todėl parengėme trumpą apžvalgą apie dabar vyraujančias būsto kainas. 

Remiantis Registrų centro duomenimis, lietuviai antrąjį šių metų ketvirtį būstui įsigyti vidutiniškai skyrė apie 422,7 mln. eurų. Tai net 11,6 proc. daugiau nei per pirmuosius tris metų mėnesius ir net 5,3 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį.

Spėjama, kad prie to prisidėjo sparčiai išaugęs susidomėjimas individualiais namais, kuriems išleista suma sudarė beveik ketvirtadalį visos būsto rinkos apyvartos.

Didžioji rinkos dalis (57 proc.) atiteko senos statybos butams įsigyti. Svarbu paminėti, kad vidutinė šio segmento kaina šalyje per ketvirtį išaugo 0,7 proc. ir siekė 799 Eur/kv. m. Taigi ši kaina, palyginus su pernai metų vidurkiu, yra net 7,1 proc. didesnė.

Pastebima, kad senesnės statybos butai sparčiau brango didesniuose miestuose. Pavyzdžiui, Vilniuje už kvadratinį metrą senos statybos bute pirkėjai mokėjo vidutiniškai 1 386 Eur. Tai atitinkamai 3,9 proc. aukštesnė kaina nei šių metų pradžioje ir 8,2 proc. aukštesnė kaina nei praėjusiais metais.

Naujos statybos būtų kainos irgi išaugo. Todėl šiandien Vilniuje vidutinė naujos statybos buto kaina siekia 1 546 Eur/kv. m – tai 4,2 proc. daugiau nei pirmąjį ketvirtį. Beje, lyginant su bendru praėjusių metų vidurkiu, pastarąjį ketvirtį naujos statybos butų kaina Vilniuje buvo keletu eurų mažesnė.

Nusprendėme patys pasidomėti, kokios dabar vyrauja pardavimo kainos. Išanalizavus paaiškėjo, kad naujos statybos butai greta Neries kainuoja nuo 122 771 iki 51760 Eur./kv. m, o naujos statybos butai Pilaitės mikrorajone kainuoja nuo 48 454 iki 143 000 Eur./kv. m.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.