KLAIPĖDOS KONCERTŲ SALĖS KOVO MĖNESIO REPERTUARAS

Kovo 1 d., trečiadienis, 18.30 val.
„Dedikacija8½
Vytenis Gurstis (fleita)
Justina Auškelytė (smuikas)
Akvilė Šileikaitė (fortepijonas)
Programa: Philippe Gaubert,Maurice Ravel, Mike Mower, Nino Rota

,,Dedikacija  – tai koncertas, dedikuotas vienam žymiausių kino filmų muzikos kūrėjų – Nino Rotai. Sukūręs gausybę garso takelių F. Fellini, R. Castellani, F. F. Coppola’os, S. Bondarchuko filmams, N. Rota taip pat plėtė ir akademinės muzikos repertuarą: kūrė operas, koncertus įvairiems instrumentams ir orkestrui, kūrinius kameriniams ansambliams ir fortepijonui. Tačiau ši kompozitoriaus kūrybos sritis akademinėje scenoje skamba gana retai.
Entuziastingi jaunosios kartos atlikėjai – fleitininkas Vytenis Gurstis, smuikininkė Justina Auškelytė ir pianistė Akvilė Šileikaitė – nemažai dėmesio skiria savo instrumentų repertuaro gausinimui šiuolaikiniais ar mažiau girdėtais kūriniais ir netikėtoms ansamblių sudėtims. Šalia N. Rotos kūrybos renginyje skambės kompozicijos, sukurtos fleitos, smuiko ir fortepijono trio.

Kovo 3 d., penktadienis, 18.30 val. I a. foje
„Subtilūs skambesiai“
Gleb Pyšniak (violončelė)
IvanPetricevich (gitara, Kroatija)
Programa: Franz Schubert, Manuelde Falla, Ástor Piazzolla

„Violončelės ir gitaros duetas pastaraisiais metais įgauna vis didesnį populiarumą tiek publikos, tiek muzikos kritikų tarpe“, – teigia kroatų gitaristas IvanPetricevich. Kartu su violončelininku Glebu Pyšniaku jie atliks programą „Subtilūs skambesiai“. Pasak Glebo, „I. Petricevich yra labai talentingas atlikėjas ir nuostabiai šiltas žmogus. Susipažinau su juo studijuodamas Vienoje, dabar jis gyvena Vokietijoje ir daro fantastišką karjerą. Vienas iš mūsų atliekamų kūrinių bus Franzo Schuberto Sonata „Arpeggione“. Sakoma, kad jos subtilybes ir charakterį gali labiau atskleisti tie muzikai, kurie yra gyvenę Vienoje ir pajutę jos dvasią. Ji buvo sukurta šešiastygiam instrumentui arpedžionui, turinčiam gitaros ir violončelės bruožų. Tai labai virtuozinis, bet ir gražus kūrinys.“
Dar skambės ispaniška Manueliode Falla’os ir argentinietiška Ástoro Piazzolla’os muzika. Ji bus labai arti klausytojų – šis jaukus kamerinės muzikos vakaras vyks KKS I aukšto fojė.

Kovo 8 d., trečiadienis, 18.30 val.
Eliziejaus kronikos
Ieva Prudnikovaitė (vokalas)
Ansamblis „4 Tango“:
Kristina Žebrauskaitė (akordeonas)
Birutė Bagdonienė (altas)
Indrė Baikštytė (fortepijonas)
Donatas Bagurskas (kontrabosas)

Programa: Reynaldo Hahn, GabrielFauré, Georges Bizet, Ástor Piazzolla, Darius Milhaud, Camille Saint-Saëns, Maurice Ravel ir kt
 Prabangi, elegantiška ir padabinta melancholijos lašu – tokiais žodžiais galima apibūdinti prancūzišką programą „Eliziejaus kronikos“. Ankstyvo pavasario vakarą Ieva Prudnikovaitė ir ansamblis „4 Tango“ kviečia kartu paklajoti Eliziejaus laukais ir pajusti visus legendinio Paryžiaus bulvaro garsus, kvapus bei virpesius. Čia susilieja iš kavinių, gatvės užkaborių ir koncertų salių sklindanti muzika, pasakojanti nepaprastas istorijas apie Moterį – paslaptingą ir atvirą, laimingą ir sugniuždytą, tikrą ir besislepiančią…
„Klausytojai išgirs prancūzų kompozitorių melodijas, <span >otaip pat muziką, susijusią su Prancūzija, kvepiančią šviežiomis bagetėmis ir levandų maišeliais. Prancūzai kompozitoriai, tokie kaip Gabrielis Faure ar Claude'as Debussy, yra sukūrę daug neįtikėtinai patrauklių kamerinių kūrinių balsui. Paprastai dainos atliekamos tik su fortepijonu. Mes, kaip visada, bandysime atrasti kiek kitokį skambesį. Neapsiribosime vien tik klasikine muzika“, – pasakoja I. Prudnikovaitė.

Kovo 10 d., penktadienis, 18.30 val.
„Tu man graži kaip vasaros diena“
Klaipėdos choras „Aukuras“
Meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas
Dalyvauja Vaclovas Augustinas (dirigentas, fortepijonas)
Koncerto vedėjas Viktoras Gerulaitis
Programa: Vaclovas Augustinas

Vaclovą Augustiną pažįstame kaip įvairiapusę asmenybę, kuri sėkmingai reiškiasi skirtingose muzikinės veiklos srityse. Jis vadovauja chorui „Jauna muzika“ bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kompozicijos katedrai. Daug kartų matėme V. Augustiną scenoje ne tik diriguojantį chorams, bet ir grojantį roko grupėje „Antis“. Lietuvos ir užsienio chorai į savo repertuarą noriai įtraukia jo emocionalias ir įtaigias chorines kompozicijas, autoriui pelniusias pergales tarptautiniuose konkursuose ir prestižiškiausią šalies apdovanojimą – Lietuvos nacionalinę premiją.
Klaipėdos choro „Aukuras“ repertuare taip pat gausu V. Augustino partitūrų. Net 14 jų suskambės šio kūrėjo muzikai skirtame vakare, pavadintame pagal sonetą „Tu man graži kaip vasaros diena“
Viename interviu V. Augustinas yra sakęs: „Didžiausia choro vertybė yra žanro grynumas, dainavimasa cappellageros akustikos erdvėje.“ Chorinio meno gerbėjai turės gerą progą tuo įsitikinti.

Kovo 15 d., trečiadienis, 18.30 val.
Koncertas visai šeima
„Parodos paveikslėliai“
Valstybinis Vilniaus kvartetas:
Dalia Kuznecoviatė (I smuikas), Artūras Šilalė (II smuikas), Girdutis Jakaitis (altas), Augustinas Vasiliauskas (violončelė)
Arnoldas Gurinavičius (kontrabosas)
Tauras Čižas (aktorius)
Greta Grinevičiūtė (šokėja)
Jūratė Vansk (režisierė)
Vitalis Čepkauskas (dailininkas)
Programa: Modesto Musorgskio siuita „Parodos paveikslėliai“ (styginių kvintetui aranžavo R. Pattersonas)

Seniai seniai, beveik prieš pusantro šimto metų, garsus rusų kompozitorius Modestas Musorgskis, Sankt Peterburge apsilankęs dailininko Viktoro Hartmano parodoje, sumanė parašyti siuitą draugo atminimui. Paveikslai davė impulsą lakiai kompozitoriaus fantazijai. Taip gimė ciklas „Parodos paveikslėliai“. Jo herojai ir vaizdai – gnomas, sena pilis, jaučių traukiamas vežimas, neišsiritę paukščiukai, du žydai, Limožo turgus, katakombos, trobelė ant vištos kojelės ir ragana, karžygių vartai – atgis šiame teatralizuotame koncerte.
Vilniaus styginių kvarteto ir kontrabosininko Arnoldo Gurinavičiaus atliekamą muziką lydės Tauro Čižo vaidyba ir Gretos Grinevičiūtės šokis. „Parodos paveikslėliai“ skatins publiką pasitelkus vaizduotę pasinerti į fantazijų pasaulį.

Kovo 17 d., penktadienis, 18.30 val.
„Dainuojantis smuikas II“
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistas Dmitrij Sinkovskij (barokinis smuikas, kontratenoras, Rusija)
Programa: Georg Philipp Telemann, George Frideric Handel, Antonio Vivaldi, Francesco Geminiani,PietroLocatelli

Barokinio griežimo specifiką ir repertuarą meistriškai įvaldęs smuiko virtuozas Dmitrijus Sinkovskis savo pasirodymų metu dažnai publiką nustebina, prabilęs unikalaus tembro balsu – kontratenoru, taip pat ir diriguodamas. Tai klaipėdiečiai jau patyrė praėjusių metų pavasarį. Visa tai vėl išgirsime naujoje D. Sinkovskio ir Klaipėdos kamerinio orkestro programoje „Dainuojantis smuikas II“. Pasak orkestro meno vadovo Mindaugo Bačkaus, „tai vienintelis man žinomas smuikininkas ir kontratenoras viename asmenyje, koncertuojantis su žymiausiais pasaulio senosios muzikos kolektyvais“.
D. Sinkovskis yra prestižinės Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos auklėtinis, laimėjęs daug tarptautinių konkursų. Pradėjęs karjerą kaip smuikininkas, vėliau jis atskleidė ir savo vokalinius sugebėjimus. Jo aukštas vyriškas balsas keri publiką magiška garso šviesa ir atlikimo kokybe.

Kovo 21 d., antradienis, 18.30 val., I a. foj
„Soprano ir trimito meilės istorija“
Klaipėdos brass kvintetas:
Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Steponas Sugintas (trombonas),VidmantasLiasis (tūba)
Solistė Beata Ignatavičiūtė (sopranas)
Programa: George Frideric Handel, Alessandro Scarlatti, AntonioCaldara, Johann Sebastian Bach, Cesar Franck, Giacomo Puccini, Emmerich Kalman
Sigitas Petrulis, prieš pusmetį tapęs Klaipėdos brass kvinteto meno vadovu, yra kupinas entuziazmo plėsti kolektyvo repertuarą ir rengti įdomias menines programas. Jo nuomone, „tobuliausias instrumentas – žmogaus balsas, ypač koloratūrinis sopranas. Jis savo skambesiu labai giminingas piccollo trimitui. Jau baroko laikais salonuose skambėdavo kūriniai sopranui, išilginiam trimitui ir kameriniam ansambliui“.
Programoje „Soprano ir trimito meilės istorija“ S. Petrulio trimitas kurs melodingus kontrapunktus nuostabiam Beatos Ignatavičiūtės sopranui. Jiems akompanuos kiti Klaipėdos brass kvinteto nariai. Istorija prasidės XVIII<span >-ojo, o baigsis XX<span >-ojo amžiaus viduryje. Pasklaidykime kartu jos partitūrų puslapius!

Kovo 23 d., ketvirtadienis, 18.30 val.
Su muzika aplink pasaulį
Barbora Valiukevičiūtė (smuikas)
Natalija Polukord (smuikas)
Simona Zajančauskaitė (fortepijonas)
Programa: Jean-Marie LeclairBohuslav Martinů,Pablo Sarasate, Moritz Moszkowski, Dmitirj Šostakovič

„Su muzika aplink pasaulį“ – tai daug žadantis susitikimas su į Lietuvą koncertuoti grižtančiomis jaunomis menininkėmis. „Kaip ir kiekvienam svetur gyvenančiam muzikui, mums svarbu būti įvertintoms ir pripažintoms gimtinės publikos“, – teigia atlikėjos.
Smuikininkė Barbora Valiukevičiūtė šiuo metu studijuoja De Paulo universitete Čikagoje (JAV). Ji yra orkestro New York Symphonic Ensemble artistė bei Pan European Philharmonic kviestinė koncertmeisterė.
Natalija Polukord neseniai baigė studijas Vienoje. Smuikininkė koncertuoja solo ir ansambliuose, taip pat Baltijos jaunimo filharmonijos, Gustavo Mahlerio jaunimo bei Austrijos simfoniniuose orkestruose.
Simona Zajančauskaitėstudijavo Sankt Peterburge. Pianistė aktyviai rengia įvairius muzikinius projektus, tarp jų ir Rokiškio klasikinės muzikos festivalį.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.