KLAIPĖDOS KONCERTŲ SALĖS KOVO MĖNESIO REPERTUARAS

Kovo 1 d., trečiadienis, 18.30 val.
„Dedikacija8½
Vytenis Gurstis (fleita)
Justina Auškelytė (smuikas)
Akvilė Šileikaitė (fortepijonas)
Programa: Philippe Gaubert,Maurice Ravel, Mike Mower, Nino Rota

,,Dedikacija  – tai koncertas, dedikuotas vienam žymiausių kino filmų muzikos kūrėjų – Nino Rotai. Sukūręs gausybę garso takelių F. Fellini, R. Castellani, F. F. Coppola’os, S. Bondarchuko filmams, N. Rota taip pat plėtė ir akademinės muzikos repertuarą: kūrė operas, koncertus įvairiems instrumentams ir orkestrui, kūrinius kameriniams ansambliams ir fortepijonui. Tačiau ši kompozitoriaus kūrybos sritis akademinėje scenoje skamba gana retai.
Entuziastingi jaunosios kartos atlikėjai – fleitininkas Vytenis Gurstis, smuikininkė Justina Auškelytė ir pianistė Akvilė Šileikaitė – nemažai dėmesio skiria savo instrumentų repertuaro gausinimui šiuolaikiniais ar mažiau girdėtais kūriniais ir netikėtoms ansamblių sudėtims. Šalia N. Rotos kūrybos renginyje skambės kompozicijos, sukurtos fleitos, smuiko ir fortepijono trio.

Kovo 3 d., penktadienis, 18.30 val. I a. foje
„Subtilūs skambesiai“
Gleb Pyšniak (violončelė)
IvanPetricevich (gitara, Kroatija)
Programa: Franz Schubert, Manuelde Falla, Ástor Piazzolla

„Violončelės ir gitaros duetas pastaraisiais metais įgauna vis didesnį populiarumą tiek publikos, tiek muzikos kritikų tarpe“, – teigia kroatų gitaristas IvanPetricevich. Kartu su violončelininku Glebu Pyšniaku jie atliks programą „Subtilūs skambesiai“. Pasak Glebo, „I. Petricevich yra labai talentingas atlikėjas ir nuostabiai šiltas žmogus. Susipažinau su juo studijuodamas Vienoje, dabar jis gyvena Vokietijoje ir daro fantastišką karjerą. Vienas iš mūsų atliekamų kūrinių bus Franzo Schuberto Sonata „Arpeggione“. Sakoma, kad jos subtilybes ir charakterį gali labiau atskleisti tie muzikai, kurie yra gyvenę Vienoje ir pajutę jos dvasią. Ji buvo sukurta šešiastygiam instrumentui arpedžionui, turinčiam gitaros ir violončelės bruožų. Tai labai virtuozinis, bet ir gražus kūrinys.“
Dar skambės ispaniška Manueliode Falla’os ir argentinietiška Ástoro Piazzolla’os muzika. Ji bus labai arti klausytojų – šis jaukus kamerinės muzikos vakaras vyks KKS I aukšto fojė.

Kovo 8 d., trečiadienis, 18.30 val.
Eliziejaus kronikos
Ieva Prudnikovaitė (vokalas)
Ansamblis „4 Tango“:
Kristina Žebrauskaitė (akordeonas)
Birutė Bagdonienė (altas)
Indrė Baikštytė (fortepijonas)
Donatas Bagurskas (kontrabosas)

Programa: Reynaldo Hahn, GabrielFauré, Georges Bizet, Ástor Piazzolla, Darius Milhaud, Camille Saint-Saëns, Maurice Ravel ir kt
 Prabangi, elegantiška ir padabinta melancholijos lašu – tokiais žodžiais galima apibūdinti prancūzišką programą „Eliziejaus kronikos“. Ankstyvo pavasario vakarą Ieva Prudnikovaitė ir ansamblis „4 Tango“ kviečia kartu paklajoti Eliziejaus laukais ir pajusti visus legendinio Paryžiaus bulvaro garsus, kvapus bei virpesius. Čia susilieja iš kavinių, gatvės užkaborių ir koncertų salių sklindanti muzika, pasakojanti nepaprastas istorijas apie Moterį – paslaptingą ir atvirą, laimingą ir sugniuždytą, tikrą ir besislepiančią…
„Klausytojai išgirs prancūzų kompozitorių melodijas, <span >otaip pat muziką, susijusią su Prancūzija, kvepiančią šviežiomis bagetėmis ir levandų maišeliais. Prancūzai kompozitoriai, tokie kaip Gabrielis Faure ar Claude'as Debussy, yra sukūrę daug neįtikėtinai patrauklių kamerinių kūrinių balsui. Paprastai dainos atliekamos tik su fortepijonu. Mes, kaip visada, bandysime atrasti kiek kitokį skambesį. Neapsiribosime vien tik klasikine muzika“, – pasakoja I. Prudnikovaitė.

Kovo 10 d., penktadienis, 18.30 val.
„Tu man graži kaip vasaros diena“
Klaipėdos choras „Aukuras“
Meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas
Dalyvauja Vaclovas Augustinas (dirigentas, fortepijonas)
Koncerto vedėjas Viktoras Gerulaitis
Programa: Vaclovas Augustinas

Vaclovą Augustiną pažįstame kaip įvairiapusę asmenybę, kuri sėkmingai reiškiasi skirtingose muzikinės veiklos srityse. Jis vadovauja chorui „Jauna muzika“ bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kompozicijos katedrai. Daug kartų matėme V. Augustiną scenoje ne tik diriguojantį chorams, bet ir grojantį roko grupėje „Antis“. Lietuvos ir užsienio chorai į savo repertuarą noriai įtraukia jo emocionalias ir įtaigias chorines kompozicijas, autoriui pelniusias pergales tarptautiniuose konkursuose ir prestižiškiausią šalies apdovanojimą – Lietuvos nacionalinę premiją.
Klaipėdos choro „Aukuras“ repertuare taip pat gausu V. Augustino partitūrų. Net 14 jų suskambės šio kūrėjo muzikai skirtame vakare, pavadintame pagal sonetą „Tu man graži kaip vasaros diena“
Viename interviu V. Augustinas yra sakęs: „Didžiausia choro vertybė yra žanro grynumas, dainavimasa cappellageros akustikos erdvėje.“ Chorinio meno gerbėjai turės gerą progą tuo įsitikinti.

Kovo 15 d., trečiadienis, 18.30 val.
Koncertas visai šeima
„Parodos paveikslėliai“
Valstybinis Vilniaus kvartetas:
Dalia Kuznecoviatė (I smuikas), Artūras Šilalė (II smuikas), Girdutis Jakaitis (altas), Augustinas Vasiliauskas (violončelė)
Arnoldas Gurinavičius (kontrabosas)
Tauras Čižas (aktorius)
Greta Grinevičiūtė (šokėja)
Jūratė Vansk (režisierė)
Vitalis Čepkauskas (dailininkas)
Programa: Modesto Musorgskio siuita „Parodos paveikslėliai“ (styginių kvintetui aranžavo R. Pattersonas)

Seniai seniai, beveik prieš pusantro šimto metų, garsus rusų kompozitorius Modestas Musorgskis, Sankt Peterburge apsilankęs dailininko Viktoro Hartmano parodoje, sumanė parašyti siuitą draugo atminimui. Paveikslai davė impulsą lakiai kompozitoriaus fantazijai. Taip gimė ciklas „Parodos paveikslėliai“. Jo herojai ir vaizdai – gnomas, sena pilis, jaučių traukiamas vežimas, neišsiritę paukščiukai, du žydai, Limožo turgus, katakombos, trobelė ant vištos kojelės ir ragana, karžygių vartai – atgis šiame teatralizuotame koncerte.
Vilniaus styginių kvarteto ir kontrabosininko Arnoldo Gurinavičiaus atliekamą muziką lydės Tauro Čižo vaidyba ir Gretos Grinevičiūtės šokis. „Parodos paveikslėliai“ skatins publiką pasitelkus vaizduotę pasinerti į fantazijų pasaulį.

Kovo 17 d., penktadienis, 18.30 val.
„Dainuojantis smuikas II“
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistas Dmitrij Sinkovskij (barokinis smuikas, kontratenoras, Rusija)
Programa: Georg Philipp Telemann, George Frideric Handel, Antonio Vivaldi, Francesco Geminiani,PietroLocatelli

Barokinio griežimo specifiką ir repertuarą meistriškai įvaldęs smuiko virtuozas Dmitrijus Sinkovskis savo pasirodymų metu dažnai publiką nustebina, prabilęs unikalaus tembro balsu – kontratenoru, taip pat ir diriguodamas. Tai klaipėdiečiai jau patyrė praėjusių metų pavasarį. Visa tai vėl išgirsime naujoje D. Sinkovskio ir Klaipėdos kamerinio orkestro programoje „Dainuojantis smuikas II“. Pasak orkestro meno vadovo Mindaugo Bačkaus, „tai vienintelis man žinomas smuikininkas ir kontratenoras viename asmenyje, koncertuojantis su žymiausiais pasaulio senosios muzikos kolektyvais“.
D. Sinkovskis yra prestižinės Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos auklėtinis, laimėjęs daug tarptautinių konkursų. Pradėjęs karjerą kaip smuikininkas, vėliau jis atskleidė ir savo vokalinius sugebėjimus. Jo aukštas vyriškas balsas keri publiką magiška garso šviesa ir atlikimo kokybe.

Kovo 21 d., antradienis, 18.30 val., I a. foj
„Soprano ir trimito meilės istorija“
Klaipėdos brass kvintetas:
Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Steponas Sugintas (trombonas),VidmantasLiasis (tūba)
Solistė Beata Ignatavičiūtė (sopranas)
Programa: George Frideric Handel, Alessandro Scarlatti, AntonioCaldara, Johann Sebastian Bach, Cesar Franck, Giacomo Puccini, Emmerich Kalman
Sigitas Petrulis, prieš pusmetį tapęs Klaipėdos brass kvinteto meno vadovu, yra kupinas entuziazmo plėsti kolektyvo repertuarą ir rengti įdomias menines programas. Jo nuomone, „tobuliausias instrumentas – žmogaus balsas, ypač koloratūrinis sopranas. Jis savo skambesiu labai giminingas piccollo trimitui. Jau baroko laikais salonuose skambėdavo kūriniai sopranui, išilginiam trimitui ir kameriniam ansambliui“.
Programoje „Soprano ir trimito meilės istorija“ S. Petrulio trimitas kurs melodingus kontrapunktus nuostabiam Beatos Ignatavičiūtės sopranui. Jiems akompanuos kiti Klaipėdos brass kvinteto nariai. Istorija prasidės XVIII<span >-ojo, o baigsis XX<span >-ojo amžiaus viduryje. Pasklaidykime kartu jos partitūrų puslapius!

Kovo 23 d., ketvirtadienis, 18.30 val.
Su muzika aplink pasaulį
Barbora Valiukevičiūtė (smuikas)
Natalija Polukord (smuikas)
Simona Zajančauskaitė (fortepijonas)
Programa: Jean-Marie LeclairBohuslav Martinů,Pablo Sarasate, Moritz Moszkowski, Dmitirj Šostakovič

„Su muzika aplink pasaulį“ – tai daug žadantis susitikimas su į Lietuvą koncertuoti grižtančiomis jaunomis menininkėmis. „Kaip ir kiekvienam svetur gyvenančiam muzikui, mums svarbu būti įvertintoms ir pripažintoms gimtinės publikos“, – teigia atlikėjos.
Smuikininkė Barbora Valiukevičiūtė šiuo metu studijuoja De Paulo universitete Čikagoje (JAV). Ji yra orkestro New York Symphonic Ensemble artistė bei Pan European Philharmonic kviestinė koncertmeisterė.
Natalija Polukord neseniai baigė studijas Vienoje. Smuikininkė koncertuoja solo ir ansambliuose, taip pat Baltijos jaunimo filharmonijos, Gustavo Mahlerio jaunimo bei Austrijos simfoniniuose orkestruose.
Simona Zajančauskaitėstudijavo Sankt Peterburge. Pianistė aktyviai rengia įvairius muzikinius projektus, tarp jų ir Rokiškio klasikinės muzikos festivalį.

KLAIPĖDOSKONCERTŲSALĖSKOVOMĖNESIOREPERTUARAS
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Sveikata
Grįžimas į mokyklą po vasaros atostogų mažiesiems nebūtinai asocijuojasi su džiugiomis akimirkomis ir susitikimu su klasės draugais. Pasikeitęs dienos ritmas, padidėjęs atsakomybių kiekis, ribotas laisvalaikis – veiksniai, lemiantys kiekvieno mūsų emocinę ir psichologinę būseną, ypač vaikų. Kaip padėti vaikams suvaldyti poatostoginį stresą? Psichologai pabrėžia, jog atostogos siejasi su malonumais ir poilsiu, todėl grįžimas į sustyguotą kasdienybę pradeda...
Kriminalai
Vokietijos Gumersbacho teismas 29-nerių lietuviui dėl mašinos vagystės ir kitų smulkių nusikaltimų skyrė dviejų metų ir dviejų mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Balandžio ryte jaunuolis užpuolė 69-nerių senolę, čiupo moters rankinę ir nuvažiavo jos baltu Opel Corsa automobiliu. Praėjus dviems dienoms nuo nusikaltimo įvykdymo, Rupichterote gyvenantis lietuvis pastebėtas. Jį pamatė apie 1:15 val. nakties vogta mašina važiuojantį tarp Valdbriolio ir Rozenbacho....
Įdomu!
Pagerintas naujas rekordas – Šveicarijos laikrodžių gamintojas „Vacheron Constantin“ sukūrė kišeninį laikrodį „Referenz 57260“, kuris, pasak kūrėjų - sudėtingiausias pasaulyje. Naujajam „Referenz 57260“ modeliui funkcijų gausa neprilygsta joks kitas mechaninis laikrodis. Skirtingai nei elektroninis, mechaninis laikrodis susideda iš varžtų, krumpliaračių ir spyruoklių. Dauguma laikrodžių savininkų, pirmenybę teikia įprastoms laikrodžių funkcijoms ir dizainu...
Įvykiai
Ketvirtadienį Rygoje pristatyta lietuvių sukurta naujovė – virtualioje realybėje (VR) atkurtas Latvijos sostinės gyvenimas prieš šimtmetį. „Riga Time Jump“ pavadintą minutės trukmės vaizdą galima stebėti bet kuriame išmaniajame įrenginyje arba Domo katedros aikštėje specialiai įrengtu teleskopu. Lietuviškas sprendimas – tarp pirmųjų pasaulyje Lietuviškos įmonės „Nonsense.tv“ sukurtas sprendimas tapo vienu pirmųjų pasaulyje virtualios realybės istorinių v...
Įvykiai
Lietuvos policijos mokykloje (toliau – LPM) vakar prasidėjo būsimų kursantų atranka, kuri truks visą savaitę. Atrankoje dalyvauja 232 jaunuoliai iš visos Lietuvos, iš jų 152 vyrai ir 80 merginų. Prašymus mokytis LPM pateikė daugiau nei 500 asmenų, t.y. 573, tačiau visus reikalavimus atitiko ir tikrinimus įveikė ne visi, be to, dalis nespėjo laiku praeiti visų tikrinimo etapų, todėl atrankoje dalyvauja tik pusę iš tų, kurie pareiškė norą mokytis LPM. Daugia...
Sportas
Bėgimas – vienas paprasčiausių ir efektyviausių kardio treniruotės variantų. Nėra nieko geriau už jausmą, kai bėgdamas lieji susikaupusią energiją ir tarsi „išsivalai“ nuo neigiamų minčių bei per dieną patiriamo streso. Deja, bėgimo takelis laikui bėgant gali virsti itin atgrasiu ir nuobodulį keliančiu užsiėmimu. Todėl tam, kad treniruotė sporto klube taptų ne tik įdomesne, bet ir efektyvesne, sporto treneriai siūlo keletą būdų kardio treniruotei paįvairin...
Nuotraukų galerija
„Buvo kažkas wow!!! Sunku surasti žodžius apibūdinti visam jausmų kratiniui: ir euforija, ir džiaugsmas, ir didelis dėkingumas kiekvienam, kad tai įvyko! Ir noras vėl imtis kažko naujo: dirbti, dirbti, dirbti, - po sekmadienio vakarą Trakų pilyje nugriaudėjusio koncerto įspūdžiais dalijosi dainininkė Monika Linkytė. -Gal suprasiu rytoj, kad tai įvyko? Kol kas atrodo - neįtikėtina!“. Panašiai jautėsi ir daugelis beveik dvi valandas trukusio koncerto svečių....
Laisvalaikis
Fejeverkus išrado kinų dvasininkas Li Tianas. Fejeverkai ir šaunamieji ginklai pradėti gaminti, kai išrastas parakas. Naudodami paprasčiausias petardas, Tangų dinastijos laikais kinai leisdavo fejeverkus, tam, kad atbaidytų demonus ir piktąsias dvasias. Pirmieji fejeverkai buvo bambukas pripildytas salietra, medžio anglimis ir siera. Toks „sprogstamasis bambukas“ „atbaidydavo“ epidemijas ir blogą orą. Dabar fejeverkai visame pasaulyje naudojami paminint re...
Sveikata
Prasidėjęs grybavimo sezonas jau vilioja grybų mėgėjus į miškus. Nors dėl karščių gausaus grybų derliaus nesitikima, specialistai perspėja, kad rimtoms sveikatos problemoms sukelti užtenka ir vieno nerinkamo grybo. Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biuro duomenimis, praėjusiais metais visoje šalyje dėl apsinuodijimo grybais į ligonines buvo paguldyta beveik pusšimtis gyventojų, nustatytas vienas mirties atvejis. Pasak specialistų, daugeliu atvejų pad...