goklaipeda.lt

BERNARDO ALEKNAVIČIAUS KNYGOS „AISČIŲ PASAKA“ PRISTATYMAS

Kovo 3 d. 17.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) įvyks fotožurnalisto, kraštotyrininko Bernardo Aleknavičiaus knygos „Aisčių pasaka. Nuo Rambyno žvelgiant“ pristatymas. Renginyje dalyvaus knygos autorius; leidėjas Antanas Stanevičius; prof. habil. dr. Helmutas Arnašius ir Mažosios Lietuvos reikalų tarybos Klaipėdos krašto skyriausatstovai.
Dvidešimt septintąja savo knyga „Aisčių pasaka. Nuo Rambyno žvelgiant“ Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas B. Aleknavičius tęsia fotoapybraižos žanro kūrinius. Patriotizmo vedamas aktyvus žurnalisto, kraštotyrininko, fotografo darbas per pusę amžiaus leido sukaupti didelius kūrybos aruodus. Daugiausia juose – gimtosios Novužės ir Mažosios Lietuvos vaizdų, kilnių žmonių portretų. Germanizacijos, rusifikacijos rudojo ir raudonojo tvano graužti ir niokoti žmonės sugebėjo išsaugoti savąją lietuvišką prigimtį, nors daugeliui jų tai kainavo net gyvybę. Daugumos autoriaus garbinamų herojų jau nebėra šioje žemėje, tačiau jie paliko pavyzdžių, panašių į pasakas, nemariųjų aisčių pasakas.

Loreta Liutkutė
Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos
Informacijos ir bibliografijos skyriaus vyr. bibliografė
Tel. (8 46) 314 72
El. p. bibliogr@biblioteka.lt

2 peržiūros kovo mėn.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Prašome rašyti konstruktyvų, pagrįstą ir informatyvų tekstą tik iš savo patirties.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti