„Vytis“ išvykoje susitvarkė su teisėjus kaltinusia Gargždų „Banga“

Jurgitos Riekašienės nuotr.

Antroje pagal pajėgumą Lietuvos futbolo I lygoje futbolo klubas Vilniaus „Vytis“ išvykoje 2:0 (0:0) įveikė penkiasdešimtmetį švenčiantį Gargždų „Bangos“ klubą. Iš Gargždų vilniečiai parsivežė svarbius tris taškus ir turnyrinėje lenelėje atsidurė dar arčiau lyderių.

Po rungtynių Gargždų klubo žaidėjai kaltę vertė teisėjams. Tą patį rungtynių metu metu skanduotėmis darė ir jų sirgaliai. Žemiau pateikiame rungtynių aprašymą, rungtynių epizodus ir žaidėjų bei trenerių video komentarus.

Rungtynes aktyviau pradėjo šeimininkų komanda, kuri ilgiau buvo su kamuoliu, rezgė atakas, o tuo tarpu komandos „Vytis“ žaidėjams užsikabinti sekėsi sunkiau - nepavykdavo suderinti puolamųjų veiksmų, viskas atsimušdavo į gargždiškių gynybos sieną. „Bangos" futbolininkai, tuo tarpu, kėlė nemažai kampinių, atliko tolimų smūgių, tačiau su visomis situacijomis gana užtikrintai tvarkėsi vilniečių vartų sargas T. Dudėnas. Tad pirmas kėlinys taip ir baigėsi nepavykus pasižymėti nei vienai komandai.

Įdomus faktas - per trejas vyčių rungtynes šiais metais dar nei vienas įvartis nebuvo pelnytas pirmajame kėlinyje: nei vilniečiai, nei jų varžovai nesugebėdavo pasižymėti per pirmas 45-ias minutes.

Antrajame kėlinyje svečiai išėjo į aikštę labiau užsivedę, keldami spaudimą ir tas gana greitai davė vaisių - 48-ąją minutę po N. Misiuko skerso perdavimo į baudos aikštelę, kamuolį į savus vartus nukreipė „Bangos" kapitonas K. Urbaitis. Dar po kelių minučių greitoje atakoje A. Skuratovičius atsidūrė situacijoje vienas prieš vieną su vartininku T. Narbutu, jo buvo nugriautas, o teisėjas nedvejodamas parodė į 11m. žymą. Prie kamuolio stojęs N. Misiukas neklydo, kamuolį pasiuntė į kitą pusę nei krito vartininkas, ir padidino vyčių persvarą. Atrodo, jog tai kiek sutrikdė „Bangos" komandą, nes varžovų žaidime buvo matomas aiškus sumišimas, o tuo pasinaudoję svečiai siekė dar labiau įtvirtinti savo pranašumą.

M. Makutunovičiaus įvartis galva nebuvo įskaitytas dėl nuošalės, A. Vaskela baudos smūgiu sudrebino oponentų vartų skersinį, H. Šidlausko smūgį nuo vartų linijos atrėmė gynėjas. Dar kelis šansus paleido tas pats A. Skuratovičius bei T. Misiūnas. Nors šeimininkai mačo pabaigoje dar bandė surengti vartų šturmą, tačiau vyčiai sėkmingai apsigynė ir iškovojo svarbią pergalę.

Ateinančiame ture vilniečiai dėl tvarkaraščio subtilybių nežais, todėl bus planuojamas draugiškas susitikimas. Taip pat jau antradienį paaiškės, su kuo vyčiams teks susikauti pirmajame LFF taurės etape.

„Banga“: T. Norbutas, M. Bitinas, K. Urbaitis (63' A. Bačanskis), Sig. Urbys, Sim. Urbys (45' P. Lotužys), K. Gnedojus (83' J. Skuodas), D. Padaigis, E. Bračkus, M. Kura (77' E. Anulis), A. Butkus, D. Lukošius (61' Š. Skulskis);

„Vytis“: T. Dudėnas, E. Mininas, M. Šoblinskas, H. Šidlauskas, M. Eiza, A. Vaskela (72' P. Osauskas), M. Krasnovskis, M. Makutunovičius, A. Buinickij (46' T. Misiūnas), A. Skuratovič (77' Leonardo), N. Misiuk (82' B. Lučiūnas);

Įvarčiai: 48' K. Urbaitis ( „Banga“, į savus vartus), 55' N. Misiuk ( „Vytis“ )

Gegužės 5 d. LFF stadione 18:30 val. prasidės intriguojantis I lygos Vilniaus derbis tarp Vilniaus „Vyčio“ ir „Žalgiris-2“ ekipų.